2-те хоумъра и 6-те RBI на Боби Уит-младши водят Роялс над Тайгърс с 10-3
AP News | 2024-05-22 | 04:24:19

КАНСАС СИТИ, Мисури (АП) — Боби Уит-младши е домакин два пъти, докато Канзас Сити Роялс победи Детройт Тайгърс с 10- 3 за петата им поредна победа във вторник вечерта.

Майкел Гарсия поведе първия с тройка и вкара при попадение на Вит във вътрешното поле. Вит открадна втори и вкара, когато Салвадор Перес удари сингъл отдясно.

След като Кайл Исбел и Гарсия се отделиха във втория, Вит удари сплитера на Кейси Майз на 468 фута – най-далече в кариерата му – във фонтаните на горната палуба .

Mize (1-3) предаде шест ръна при девет попадения с два страйкаута в 1 2/3 ининга, най-краткото излизане в кариерата му.

Garcia направи троен RBI за отдясно и вкара при жертвения удар на Witt от третия ининг, за да даде преднина на Royals с 8-0. Гарсия отбеляза три ръна, като същевременно съвпадна с най-добрия си резултат в кариерата с четири попадения, удължавайки поредицата си от попадения до девет мача.

Уит добави самостоятелен хоумър, водещ до шестия. Това беше четвъртата му мултихомерна игра, тъй като той отбеляза най-доброто в кариерата си с шест RBI.

В седмия, четвъртият домакин на Хънтър Ренфроу за сезона отбеляза гол.

Канзас Сити събра шест попадения от допълнителна база и има поне едно попадение от допълнителна база във всичките 50 мача тази година, един мач не достига рекорда им за франчайз, поставен през 1978 г.

Алек Марш (4-1) допусна три ръна при пет удара и две разходки с пет удара в шест ининга. Роялс спечелиха всички освен един от осемте му старта.

Канзас Сити водеше или беше равен за всичките 45 ининга на текущото домакинство и не изоставаше от загубата в Сиатъл в сряда.

Мат Вирлинг направи тройка от две последователности в четвъртата и отбеляза гол на сингъла на Колт Кийт. Кийт отбеляза три от шестте попадения на Детройт.

Тайгърс LHP Тарик Скубал (6-0, 1.80 ERA) се противопоставя на Royals LHP Коул Рагънс (3-3, 3.70) в сряда финал на серия.