Aho, Martinook надмина късното рали на Hurricanes, за да победят Islanders за преднина в плейофната серия с 2-0
AP News | 2024-04-23 | 04:40:33

РАЛИ, Северна Каролина (AP) — Себастиан Ахо и Джордан Мартинук отбелязаха с разлика от 9 секунди в края на третия период, за да помогнат на Каролина Хърикейнс завършиха завръщане от три гола по-малко, за да победят Ню Йорк Айлъндърс с 5-3 в понеделник вечерта, повеждайки с 2-0 в серията от плейофите в първия кръг по невероятен начин.

Ахо удари първи от пренасочвайки удара на Андрей Свечников към дясната греда зад Семьон Варламов с оставащи 2:15 за изравняване на мача на 3. След раздаване на Айлъндърс в последвалия двубой, Мартинук се спусна надолу, за да победи Ноа Добсън до шайбата покрай дъските и след това я избута към същата греда зад мрежата.

Шайбата се удари в лявата кънка на Варламов и се плъзна в мрежата за преднина от 4-3 с 2:06 до края, изпращайки играчите на Hurricanes да натискат скачащ Martinook сред рев на покрива от шокирана домакинска публика.

Джейк Гюнцел добави гол на празна врата в последната минута, за да подпечата тази, която завърши с разочарование, което пламна за Islanders, няколко сбивания между отборите и множество играчи, които се разхождат рано до съблекалнята.

Серията се измества на север за следващите два мача, като мач 3 е насрочен за четвъртък вечер.

Кайл Палмиери, Бо Хорват и Андерс Лий отбелязаха тъй като Ню Йорк Айлъндърс поведе с 3-0 в началото на втория период.