Байер Леверкузен е в опасност за сезона без загуба, изоставайки от Аталанта с 2-0 на полувремето във финала на Лига Европа
AP News | 2024-05-22 | 22:03:33

ДЪБЛИН (AP) — Зашеметяващият непобеден сезон на Байер Леверкузен е в сериозна опасност, изоставайки с 2-0 от Аталанта на полувремето във финала на Лига Европа в сряда.

Адемола Лукман отбеляза два гола през първите 26 минути и Леверкузен се бореше срещу твърдата преса на италианците.

Това е четвъртият път, в който германският шампион Леверкузен изостава с 2 -0 в мач от елиминационния кръг на Лига Европа от март насам, но неговата серия без загуба — сега с европейски рекорд от 51 мача — никога не е изглеждала по-застрашена срещу отличен отбор на Аталанта.

Леверкузен не си помогна с голямо грешки доведоха до двата гола.

Първо, халфът Ексекиел Паласиос бавно усещаше опасност в 12-ата минута, когато ниска топка премина през вратата на Леверкузен към далечната греда.

Паласиос беше статичен, когато Лукман се стрелна от неговата сляпа страна, за да отбележи с изгряващ удар за първи път.

В 26-та Лукман получи топката дълбоко в половината на Леверкузен с безцелен удар с глава обратно към защитата от нападателя Амине Адли.

Кралното крило на Нигерия отбеляза с крив удар с десния крак от 20 ярда (метри).

Аталанта играе в първия си европейски финал и не е печелил трофей от най-високо ниво от Купата на Италия през 1963 г.