Байер Леверкузен завърши БЕЗ ПОБЕДЕН сезон в Бундеслигата под ръководството на Шаби Алонсо, като победи Аугсбург с 2-1 в последния ден, за да удължи своята непобедена серия до 51 мача
Daily Mail | 2024-05-18 | 19:20:20

Аугсбург за кратко заплашиха да се върнат през второто полувреме, когато Мерт Комур върна гол в 62-ата минута, но Леверкузен удържа, за да осигури историческото си постижение.

Играчите празнуваха заедно на терена след това, докато Алонсо прегръщаше треньорския си щаб, преди да вдигне трофея на Бундеслигата пред пълна публика.

Байер Леверкузен вдигна трофея на Бундеслигата след завършване на непобеден сезон

Мениджърът Шаби Алонсо беше възхитен и удари във въздуха, когато се качи на подиума за презентацията

Играчите по-рано празнуваха на терена заедно с треньорския щаб след пълен работен ден

Алонсо също беше видян да прегръща треньорството си персонал на тъчлинията

Арсен Венгер изведе Арсенал до непобеден сезон във Висшата лига през 2003/04

Легендарният отбор на топчиите падна през история, както и Леверкузен на Алонсо

Играй нататък Ябълка Spotify

Леверкузен никога не е печелил титла в лигата в своята 120-годишна история преди този сезон, но този път се размина с Бундеслигата, завършвайки с 90 точки от 34 мача , с 28 победи и 6 равенства. Известният отбор на Арсенал от Непобедимите завърши с 26 победи и 12 равенства от 38 мача през 2003-04.

В своите мачове Леверкузен вкара 89 гола и допусна само 24 пъти, подчертавайки тяхната доминация.

Те завършиха на 17 точки пред втория Щутгарт, който изпревари Байерн Мюнхен на Хари Кейн в таблицата в последния ден.

Без Кейн отсъствие поради контузия на гърба, Байерн се впусна в преднина от два гола, но падна до поражение с 4-2, докато Щутгарт улесни Борусия Мьонхенгладбах с 4-0, за да скочи с точка и място над отбора на Томас Тухел.

Леверкузен също процъфтява в други състезания и остава на път да спечели безпрецедентен Требъл, без да загуби нито една игра.

Виктор Бонифаций (в центъра) вкара първия гол на Байер Леверкузен, когато победиха Аугсбург в събота, за да завършат непобедената си кампания в Бундеслигата

Роберт Андрих (на снимката ) удвоиха преднината на Леверкузен и те издържаха през второто полувреме, за да продължат непобедената си серия

Отборът на Алонсо не е загубил нито един от последните си 51 мача и е във финала на Лига Европа, където ще се изправят срещу екипа на Серия А Аталанта в сряда вечер.

След това те ще се изправят срещу Кайзерслаутерн на финала за Купата на Германия следващата събота .

Леверкузен е печелил Лига Европа само веднъж, когато беше известна като Купата на УЕФА през 1987-88 г.

Те също са спечелили Купата на Германия (DFB-Pokal) веднъж през 1993 г. и са завършили на второ място в надпреварата три пъти оттогава.