Бобровски записа 23 спасявания за първи затвор след сезона, Пантерите победиха Рейнджърс с 3-0 в мач 1
AP News | 2024-05-23 | 05:16:20

НЮ ЙОРК (AP) — Сергей Бобровски спря 23 удара за първия си затвор след сезона, Матю Ткачук отбеляза гол и асистенция и Флорида Пантърс победиха Ню Йорк Рейнджърс с 2-0 в сряда вечер в мач 1 от финала на Източната конференция.

Картър Верхейдж и Сам Бенет също отбелязаха. Бобровски, който имаше шест шатаута по време на редовния сезон, направи второ в кариерата си в плейофите.

Игор Шестеркин завърши с 24 спасявания за Рейнджърс, спечелил трофея на президента. Те загубиха за трети път в четири мача, след като откриха постсезона със седем поредни победи.

Мач 2 е петък вечер в Ню Йорк.

Пантерите изиграха 0 за 2 на силата игра, за да падне до 9 за 43 през следсезона. Рейнджърс бяха 0 за 1.

Когато Флорида водеше с 1-0, Бобровски се плъзна отляво, за да откаже един път с Каапо Какко 6 1/2 минути в третата.

Оливър Екман-Ларсон изглежда увеличи преднината, когато победи Шестеркин отляво няколко минути по-късно. Голът обаче беше отменен след предизвикателство за намеса на вратаря, тъй като Райън Ломберг от Пантерите се блъсна в Шестеркин в гънката.

Рейнджърс имаха куп шансове след около седем оставащи минути. Александър Венберг беше отказан при два опита отблизо, Джейкъб Труба беше блокирал удар, а Венберг пропусна при друг удар секунди по-късно.

Бобровски направи спасяване с удар при удар на Адам Фокс по време на мощна игра в Ню Йорк с Остава 5:25.

Пантерите направиха 2-0, когато центриращият пас на Verhaege за Tkachuk беше отразен покрай Shesterkin от Lafreniere с 3:48 до края. Verhaege получи заслуга за своя седми от плейофите.

Рейнджърс изтеглиха Shesterkin за допълнителен скейтър с 3 1/2 минути оставащи, но не успяха да победят Бобровски.

Вратарят спря шамар, изстрелян от Мика Зибанеджад, за да запази шутаут, и Бенет подпечата победата с празна врата с 1:19 до края.

Бобровски спаси отдясно при опита за откъсване на Уил Куйл в първата минута на втори период за запазване на преднината. Шестеркин отбеляза точков удар от Густав Форслинг 7 1/2 минути преди края. Александър Барков се приближи, но опитът му от бекхенд излезе извън ръкавицата на Шестеркин.

Рейнджърс отправиха четири удара към вратата в първите 1:55 на втория период, а след това останаха почти 14 1/2 минути без нито един до опита на Адам Фокс с 3:42 до края.

Рейнджърс получиха първата си мощна игра, когато Бенет беше изгонен за задържане на стика при 1:26 оставащо време в средата на периода. Те реализираха два удара при предимство.

Ткачук откри резултата в края на първия период. Форслинг изведе шайбата отляво, пусна пас към Ткачук, който победи Шестеркин от левия кръг над вратарската ръкавица за 3:34 минути. Това беше неговият пети гол и 15-та точка в плейофите.

Около 1:15 по-късно Шнайдер се откъсна и отправи удар покрай Бобровски, който се отби в гредата.

Рейнджърс нападателят Филип Читил се върна за втори път след сезона. Той пропусна последните 72 мача от редовния сезон поради n контузия, за която се смята, че е мозъчно сътресение, преди да се завърне за игра 3 от втория кръг срещу Каролина и след това отпадна до края на серията.