Бом и Харпър водят стремглавите Филис към победа на националите с 11-5 победа
AP News | 2024-05-19 | 23:00:20

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Алек Бом се прибра и кара в пет ръна, Брайс Харпър удвои и имаше два RBI, а Филаделфия Филис помете тяхната шеста серия за сезона с победа с 11-5 над Вашингтон Нешънълс в неделя.

Коуди Клеменс имаше чифт двойки и два RBIs за Филаделфия (34-14), който има най-много победи в специалностите. Филис изравни своя франчайз рекорд за най-добър старт в първите 48 мача, съвпадайки с клубовете от 1976 г. и 1993 г.

Джеси Уинкър и Еди Росарио станаха домакини за Нешънълс, които приключиха 11-дневен мач от девет мача пътешествие, като загуби петата си поредна и седмата си загуба в последните си осем мача, включително последните три от Филаделфия.

Аарон Нола (6-2) допусна две спечелени рънове при две попадения с пет удара и три пропуска седем ининга. Това беше 100-ият качествен старт на Нола от началото на 2018 г. Той излизаше от своя четвърти затвор в голямата лига.

Филис продължиха напред с четири ръна в петия от Тревър Уилямс и двама реливъри. Уилямс беше повдигнат след разходка с един аут срещу Кайл Шварбър, а Филис заредиха основите от Джейкъб Барнс (2-1), когато Брайсън Стот излезе и Харпър се отдели. Вторият жертвен удар на Бом за деня изравни играта на 3.

Мениджърът на Вашингтон Дейв Мартинез замени Барнс с Робърт Гарсия, а Клеменс незабавно изведе Филаделфия завинаги напред с два ръна удвояване отдясно.

Клеменс беше повикан от Triple-A Lehigh Valley след шортстоп Треа Търнър получи разтежение на лявото подколенно сухожилие на 3 май. В 11 мача Клемънс има 9 за 28 (.321) с три удвоявания, една тройка, три хоумръна и 10 RBI.

Ник Кастеланос последва удара на Клеменс с RBI сингъл, а двукратното удвояване на Харпър на един ининг по-късно направи 8-3.

Харпър бе ограбен от четвърти удар, който вероятно щеше да изчезне за допълнителни бази и вкара още два ръна, когато централния полеви играч Джейкъб Йънг скочи срещу стената в левия център, за да хване в примката стремежа на двукратния MVP. Бом го последва с удар от три ръна, за да спечели предимството.

Водещите в NL Изток Филис спечелиха или изравниха всяка от последните 14 серии и се представиха най-добре за сезона си от миналия сезон от 20 мача над 0,500.

Вашингтон поведе с 3-2 при самостоятелния удар на Уинкър вдясно в петата.

Уинкър също направи две звездни отигравания в защита, първата от които беше тичане, гмуркане, за да лиши Бом от попадение, водещо след второто. С един аут в четвъртия, той скочи до стената, за да отнеме допълнителни бази от Брандън Марш за втория аут, удряйки дясното си коляно в подложката в процеса.

Уилямс се предаде три ръна при пет удара , повишавайки своя ERA от 1,94 на 2,35.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Филис: Търнър се очаква да тренира удари преди мача срещу Тексас във вторник. Очаква се той да пропусне още четири седмици.

Nationals: 2B Luis García Jr. (heel) се завърна в състава, бивайки четвърти като определен нападател, след като пропусна два поредни мача. Той беше 0 за 4 с две удари.

Национали: Националите се завръщат във Вашингтон за домакинство от шест мача, започващи в понеделник вечер срещу Минесота. Nationals LHP Мичъл Паркър (2-2, 3.09) се изправя срещу RHP Пабло Лопес (4-3, 3.93).

Филис: След почивен ден в понеделник, Филаделфия започва домакински сет от три мача срещу защитата Шампионът от Световните серии Тексас Рейнджърс във вторник. Phillies LHP Рейнджър Суарес (8-0, 1.37) се противопоставя на RHP Джон Грей (2-1, 2.08) в началото.