Брънсън отбелязва 39 точки, Никс победи Селтикс, за да продължи да се бори за номер 2 в Източната конференция
AP News | 2024-04-12 | 04:08:19

БОСТЪН (AP) — Джалън Брънсън отбеляза 39 точки за три четвърти и Ню Йорк Никс продължиха стремежа си да завършат с номер 2 в Източната конференция, като победи Бостън Селтикс със 118-109 в четвъртък вечерта.

Един ден след като спечелиха място в плейофите, Никс дръпнаха в рамките на мач на Милуоки Бъкс за второ място, като всеки отбор има по два оставащи мача. Ню Йорк ще трябва да спечели и двете и Бъкс ще загубят мачовете си в Оклахома Сити и Орландо, защото Милуоки има директен тайбрек.

Брансън вкара 15 от 23 от игра и 6 от 11 от 3 точки. Съратникът в задната зона Донте Ди Винченцо имаше 17 точки, а Джош Харт завърши с 16. Ню Йорк също получи издигане от пейката от първоначалното си придобиване в крайния срок, тъй като Боян Богданович имаше 14 точки.

Джейсън Тейтъм вкара 18 точки за Бостън. Пейтън Причард имаше 16 точки от пейката, а Джейлън Браун и Сам Хаузър имаха по 15.

Въпреки че вече спечелиха предимство на домашния корт по време на плейофите, Селтикс излязоха на корта със своите осем най-добри играчи. С Никс напред с 29, треньорът на Бостън Джо Мазула започна четвъртата четвърт с единица изцяло от резерви. Нощта на Брънсън също беше завършена с една четвърт свобода, тъй като Ню Йорк отхвърли офертата на Бостън за сезонно измиване на своя съперник от Атлантическата дивизия.

Селтикс стреляха общо 11 от 19 и 5 от 10 отвъд дъгата, но изоставаха с 32-29 след една четвърт. Харт даде тона за продуктивна първа четвърт за Никс, които в един момент стреляха 69% от терена.

Ню Йорк водеше с 47-45 през втората четвърт, преди да изтръгне 17 поредни точки като част от полузатварящата серия от 22-3 през последните 6 1/2 минути, което доведе до 69-48 на почивката.

Брунсън помогна на Никс да увеличат преднината си до цели 31 точки, докато гардът от Мача на звездите я увеличи с няколко степени през третата четвърт, натрупвайки 21 точки при стрелба от 8 от 10.