Браун, Тейтъм водят Селтикс до 3-та най-голяма победа в историята на франчайза, 140-88 над уморените Уориърс
AP News | 2024-03-03 | 01:16:18

БОСТЪН (AP) — Джейлън Браун отбеляза 29 точки, Джейсън Тейтъм имаше 27 на 26-ия си рожден ден, а НБА- най-добрият Бостън Селтикс записа третата си най-голяма печалба в историята на франчайза, побеждавайки уморения Голдън Стейт Уориърс със 140-88 в неделя.

Пейтън Причард добави 19 точки за Бостън, което удължи най-добрата му победна серия за сезона до 11 игри. Селтикс поведоха с рекордните за франчайза си 44 точки на полувремето и ги увеличиха до 51 в началото на третата четвърт, преди треньорът Джо Мазула да отиде при резервите си през останалата част от пътя.

Стивън Къри не игра второ полувреме и завърши с най-ниските за сезона четири точки за Голдън Стейт, най-малкото му, откакто имаше три точки за 16 минути на 16 март 2022 г. в Бостън – мач, който той напусна с контузия на крака. Къри беше 2 от 13 от терена в неделя и пропусна всичките си девет опита за 3 точки, включително последователни въздушни топки в първата четвърт.

Уориърс спечелиха 11 от 13, включително първите три от пътуването им по Източното крайбрежие, което включваше три мача за четири дни и трудно пътуване до Торонто, в което седяха на асфалт с часове през нощта.

Лестър Куинонес поведе Голдън Стейт със 17 точки за най-добрите за отбора 33 минути. Никой от титулярите на Уориърс не игра повече от 20 минути, а Моузес Мууди (11 точки) беше единственият, отбелязал двуцифрен брой.

Единствените по-големи победи на Бостън бяха 133-77 в Чикаго на 8 декември 2018 г. и 128-75 при гостуването на Сакраменто на 25 януари 2022 г.