Дабъл-дабълът на Майлс Търнър помага на Пейсърс да останат пред Маями на Изток с победа със 117-115 над Хийт
AP News | 2024-04-08 | 02:16:35

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Майлс Търнър завърши с 22 точки и 13 борби, Ти Дж. Макконъл добави 22 точки и Индиана Пейсърс продължиха да засилват перспективите си за плейофи с победа със 117-115 над Маями Хийт в неделя.

Пейсърс спечелиха четири от пет, за да вземат 1 1/2- преднина пред Хийт за шестото и последно гарантирано място в плейофите на Източната конференция.

Джими Бътлър имаше 27 точки, седем борби и седем асистенции за Хийт. Тайлър Херо вкара 21 точки, но бе изтрит направено наказателно хвърляне поради нарушение на лентата на Кевин Лав с 3,6 секунди преди края, а Хийт загуби две.

Бам Адебайо и Кейлъб Мартин вкараха по 20, а Адебайо имаше 12 борби за Маями, който загуби едва за втори път в шест мача, докато се опитва да избегне оставането си в турнира за игра на лигата.

>

Индиана никога не изоставаше през последните 45 1/2 минути, но Маями определено го затрудни късно. Хийт намали изоставането до едно два пъти в последните 3 1/2 минути, но Пейсърс отговори и двата пъти в празничен ден за феновете на Пейсърс.

Почти разпродадената публика даде на собственика на отбора Хърб Саймън, собственикът с най-дълъг стаж в историята на НБА, овации по време на ранно прекъсване след избирането му в класа на Залата на славата за 2024 г.

И за отбор, който се опитва да прекъсне тригодишна суша в плейофите, който е загубил рекордните за франчайза девет поредни плейофни мача, не е печелил серия след сезона от десетилетие и чийто млад състав е пълен до голяма степен с играчи, които са малко или никакъв опит в плейофите, мачът в неделя беше най-големият от Турнира в сезона – и Индиана игра така.

Той контролираше по-голямата част от играта, докато серия 12-4 на Маями намали дефицита до 103-101 с 3:14 до края. Но Индиана отговори с отпадане на Бен Шепард, два наказателни удара на Арън Несмит и игра за три точки на Паскал Сиакам, за да направи резултата 110-103 при 1:58 преди края.

Маями отново направи мач с една точка с 11 секунди преди 3 на Herro и имаше шанс да го направи отново от линията за наказателно хвърляне с Herro на линията. Но след като Лав беше повикан за нарушение на лентата, Индиана вкара топката и я затвори на линията.

Индиана вече има тайбрек за спечелване на сезонни серии срещу Милуоки, Ню Йорк, Маями и Филаделфия. Кавалиърс ще се присъединят към списъка, ако Индиана победи в Кливланд по-късно тази седмица.

Напрежение: Играйте последния си гостуващ мач от редовния сезон във вторник в Атланта.

Пейсърс: Продължаване на плейофите във вторник в Торонто.