Devils down Leafs 6-5; Матюс вкарва два
Global News | 2024-04-12 | 04:00:21

ТОРОНТО – Джеспър Брат вкара втория си гол в мача при 1:14 до края на редовното време, когато Ню Джърси Девилс победиха Торонто с 6-5 в нощта, в която звездата на Мейпъл Лийфс Оустън Матюс добави два гола от негов собствен, за да му даде най-добрия NHL 68 за сезона в четвъртък.

Тимо Майер, с два гола и асистенция, Ерик Хаула и Нолан Фут осигуриха останалата част от атаката за Ню Джърси ( 38-37-5). Джейк Алън спря 27 изстрела. Люк Хюз направи две асистенции. Брат добави асистенция за три точки.

Джон Таварес с две и Дейвид Кампф отбелязаха другите голове за Торонто (46-24-9). Иля Самсонов направи 14 спасявания. Макс Доми и Мич Марнър направиха по две асистенции.

Уилям Ниландър изигра 600-ия мач от редовния сезон в кариерата си за Лифс, които претърпяха неприятна загуба с 6-3 от Дяволите на домашния лед късно миналата година месец, преди да вземе победа като гост с 5-2 във вторник.

Искайки да стане първият играч, който е постигнал 70 гола за повече от три десетилетия, текущата обща сума на Матюс е най-голямата в НХЛ след 69-те на Марио Лемьо в 1995-96.

Торонто все още търси да се изкачи на второ място в Атлантическата дивизия преди плейофите да започнат на 20 април, докато Ню Джърси играе за гордост и работни места през следващия сезон.

Равенстваха 4-4 през два периода, Матюс взе спъваща дузпа в третия и Дяволите спечелиха, когато Брат победи Самсонов с това 26-о в 11:03.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и по света.

Таварес върна нещата отново на ниво с 4:47 до края на редовното време, когато погреба своя втори за вечерта — и 26-и за кампанията — от настройка на Морган Риели.

Но дяволите отговориха със 74 остават секунди от часовника, когато Брат извади 27-ата си от удара.

Лийфс получиха късна пауър игра за предимство 6-на-4, но не можаха да намерят диапазона.

Изгубен с 3-2 след диво и небрежно първо, Матюс вкара втория си гол за вечерта и 68-и за кампанията след инчов перфектен пас на Доми в 7:59 преди скандирания „M-V-P!” валяха от трибуните на Scotiabank Arena.

Голът — неговият девети в последните седем мача — беше 274-ият за снайпериста за всички времена с еднаква сила, за да изпревари Матс Съндин за първото място в историята на франчайза.

Кампф направи добър ход, за да вкара своя осми само 1:17 по-късно, преди защитникът на Devils Саймън Немек да се обърка с Матюс. Доми направи изключение и хвърли ръкавиците на новобранеца, за да си спечели наказание за подбудител и 10 минути неправомерно поведение.

Дяволите се върнаха дори с 11,6 секунди до края в периода, когато Майер изтръгна секундата си за вечерта — и 27-ми като цяло — за да завърже нещата 4-4 през 40-те минути.

Таварес откри резултата 18 секунди в първата, когато помете своя 25-ти. Хаула отговори 21 секунди по-късно със своята 16-та.

След това Матюс щракна своята 67-а в 6:08 – 366-та в кариерата си, за да изпревари Дейв Кеон за трето място в списъка за всички времена на франчайза.

Фут, който пропусна по-голямата част от сезона поради неразкрита контузия, си върна това в 7:57, когато се прехвърли на раздаване на Марк Джордано, за да вкара първия си гол.

Крилото на Торонто Ник Робъртсън имаше гол отменен при предизвикателство на треньор за засада няколко минути по-късно.

Дяволите получиха първата силна игра в мача и реализираха, когато Майер отбеляза 26-ия си гол в 12:37 за преднина от 3-2.

KNIES ЗА YOTES

Новобранецът от Лийфс и роден във Финикс Матю Найс беше попитан преди мача относно потенциалното преместване на Аризона Койотс в Солт Лейк Сити, Юта, още през следващия сезон.

„Доста жалко“, каза 21-годишното крило пред репортери след сутрешното пързаляне в четвъртък. „Койотите направиха много за мен докато растях и аз обичах да ходя на мачове. Това беше голяма причина да се захвана с хокея.

„Надявам се, че могат да останат.“

ЕДИ СЕ ЗАВРЪЩА

Защитникът на Лийфс Джоел Едмъндсън се завърна в състава, след като пропусна последните осем мача поради неразкрита контузия.

Колегата му от синята линия Джейк Маккейб, междувременно, получи свободна вечер с отбора, който искаше да бъде възможно най-здрав за плейофите.

Торонто: домакин на Детройт Ред Уингс в събота.

Ню Джърси: гостува на Филаделфия Флайърс в събота.

Това докладът на The Canadian Press е публикуван за първи път на 11 април 2024 г.