Джейсън Тейтъм вкарва 33 точки, Селтикс се възстановява от загубата и победи Кавс със 106-93 за лидерство в серията 2-1
AP News | 2024-05-12 | 05:16:19

КЛИВЛАНД (AP) — Джейсън Тейтъм вкара 33 точки, Джейлън Браун добави 28 и Бостън Селтикс изглеждаше по-скоро себе си, след като се спънаха у дома, побеждавайки Кливланд Кавалиърс със 106-93 в събота вечерта в мач 3, за да поведат с 2-1 на полуфиналите на Източната конференция.

Предпоставените Селтикс не се забъркаха след губейки мач 2 на домашния си паркет с 24.

Това слабо представяне — Бостън бе предпочитан от двуцифрено число — напомняше на първия кръг, когато Селтикс загубиха мач 2 срещу Маями, преди да спечелят три поредни победи за да елиминира Heat.

„Ние просто искахме да се върнем назад“, каза Тейтъм, който добави 13 борби. „Разочароваща загуба онази вечер, попадайки във враждебна среда на пътя. Беше добър тест за нас, за да видим как ще отговорим.”

Тейтъм вкара при игра за три точки и Селтикс започнаха второто полувреме с 14 поредни точки, за да поведат с 23 точки.

Това беше твърде много за Кавс, които преодоляха пасив от 22 точки през четвъртата четвърт, за да стъписат Бостън през март.

Донован Мичъл вкара 33 точки за Кливланд, но гардът на звездите влоши нараняване на лявото коляно през четвъртата четвърт и получи труд. С Бостън напред с 13 и контрола, Мичъл напусна корта с 1:19 преди края и отиде директно до съблекалнята.

Кливланд се доближи до девет три пъти в четвъртия, но Селтикс, които отбелязаха само 8 от 35 тройки в мач 2, получиха последователни тройки от Пейтън Причард и Дерик Уайт, за да предотвратят завръщането на Кавс .

Мач 4 е понеделник вечер в Кливланд.

Пауза с 23 и неспособни да спрат Тейтъм, Кавс се отдръпнаха.

Те намалиха преднината на Бостън до 15 до края на третата част и отбелязаха първите шест точки в четвъртата , изпращайки тълпата си, размахваща кърпи, в Rocket Mortgage FieldHouse, търсеща ново разстройство, в лудост.

Но винаги, когато Селтикс имаха нужда от кофа, те отиваха или при Тейтъм, или при Браун, които разбиха защитата на Кливланд за паузи или направи трудни, оспорвани скачачи.

Евън Мобли добави 17 точки, а Дариус Гарланд и Карис Левърт по 15 за Кавс, които загубиха за първи път у дома в тези плейофи.

Кливланд отново беше без титулярния център Джарет Алън, който пропусна неговият шести пореден мач с болезнена контузия в реброто. Алън е аут от игра 4 от серията от началния кръг срещу Орландо и не се знае кога — или дали — ще бъде на разположение.

Мичъл отбеляза шест тройки и вкара 23 през първото полувреме за темпото на Кавс, но Кливланд не получи почти достатъчно от останалите си титуляри или резервна скамейка, тъй като Селтикс откриха преднина от 57-48 на полувремето.

След като Селтикс бяха зашеметени на домашния си паркет в мача 2, въпреки че са големи фаворити, треньорът Джо Мазула каза, че посланието към играчите му, които се насочват към игра 3, е просто.

„Правете това, което правите най-добре, и го правете по-добре“, каза той.

Селтикс отново започнаха хладнокръвно, като пропуснаха първите си две тройки, преди да направят 5 от 8, за да поведат с 30-28 след едно.

Кливланд получи добър ранен принос, когато нападателят Дийн Уейд направи следсезона дебютира, след като пропусна последните два месеца заради изкълчено коляно. Уейд, който вкара рекорд в кариерата си 23 срещу Бостън на 5 март, когато Кавс преодоляха пасив от 22 точки през четвъртата четвърт, вкара тройка при първото си докосване.

Центърът на Бостън Кристапс Порзингис пропусна четвъртия си пореден мач поради разтежение на прасеца.