Джордж, Клипърс преодоляха трипъл-дабъла на Йокич и устояха да победят Нъгетс със 102-100
AP News | 2024-04-05 | 07:01:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (АП) — Пол Джордж вкара 28 точки, Джеймс Хардън добави 20 и Лос Анджелис Клипърс преодоляха ранни 17 точки дефицит, за да победят Денвър Нъгетс със 102-100 в четвъртък вечерта.

Клипърс се сблъскаха с пет мача у дома въпреки отсъствието на Кауай Леонард, който пропусна втория си пореден мач заради възпалено дясно коляно.

Никола Йокич имаше 36 точки, 17 борби и 10 асистенции – неговият 24-и трипъл-дабъл за сезона – за да поведе Денвър, който спечели две поредни победи и шест от осем. Арън Гордън добави 18 точки.

Треньорът на Нъгетс Майкъл Малоун беше изгонен при оставащи 7:54 минути. Той излезе на корта, за да спори със съдиите и получи два технически фаула.

Клипърс поведоха със 75-70 в четвъртата част. Те направиха 9 от 10 наказателни удара, като същевременно увеличиха преднината си до 90-79.

Джордж се завърна за Клипърс и Йокич също се завърна, а Нъгетс надиграха Клипърс с 18-8, за да изостанат с 98-97.

Ивица Зубац направи четири поредни свободни хвърляния, но Йокич вкара тройка, която намали преднината на Клипърс до 102-100.

Хардън пропусна скок и Нъгетс извикаха таймаут пет секунди преди края. Пазен от П. Джей Тъкър, потенциалният печеливш опит за 3 точки на Йокич пропусна след изтичане на времето.

Водени от девет точки от Джордж, Клипърс надиграха Нъгетс със 17-8, за да отворят третия и да вземат най-голямата си преднина, 70-57. Йокич имаше само четири точки в периода.

Клипърс се завърнаха във втория мач зад резервната си скамейка, надделявайки над Денвър с 21-0 през първото полувреме. След като започна с 0 за 5, Хардън вкара тройка и вкара първите си 14 точки в периода, за да помогне на Клипърс да водят с 53-49 на полувремето.

Нъгетс се състезаваха към преднина от 17 точки, за да започнат мача. Йокич асистира за началните кошове от своите съотборници, преди най-накрая да вкара за първи път при 5:18 преди края на първия мач.

Джамал Мъри от Денвър остана с възпаление на дясното коляно.