Дреймънд Грийн беше освиркван в замяна на последното отстраняване по време на грозната загуба на Уориърс
New York Post | 2024-01-16 | 05:33:19

Дреймънд Грийн се завърна в понеделник – и верен на формата си, не беше тихо.

Звездата на Уориърс, завърнал се след отсъствие от 16 мача, произтичащо от отстраняване от НБА за удар на центъра на Сънс Юсуф Нуркич на 12 декември, влезе в мача от резервната скамейка срещу Гризлис под освиркванията на публиката в Мемфис.

Грийн игра 23 минути при загубата със 116-107, вкарвайки седем точки – включително тройка при първия си удар за вечерта, белязана от интуитивно крясък – за да завърши със седем борби и четири асистенции.

Все пак присъствието на ветерана не можа да помогне на борещите се Уориърс, които записаха 8-8 без него по време на второто му спиране за сезона.

Мемфис, който пропусна своите петима най-добри голмайстори поради контузия, използва серия от 10-1 в последните минути на четвъртата четвърт, за да се оттегли за победата, като Грийн усъвършенства проблема.

„Докато всеки човек не се гордее със себе си и не иска да спре човека пред себе си, ние ще сме гадни“, каза той. „Не можем да пазим никого. Докато не пазим, ще губим.“

Винс Уилямс-младши вкара 24 точки, Джи Джи Джаксън добави рекордните за кариерата си 23 за Гризлис. Jaren Jackson Jr. завърши с 18 точки, въпреки че стреля 4 от 20 от игра.

Стивън Къри поведе Уориърс с 26 точки, а Джонатан Куминга имаше 20 точки и 11 борби. Андрю Уигинс отбеляза 16.

Треньорът Стивър Кер се радваше, че Грийн се върна в състава, след като беше възстановен на 3 януари.

„Той е нашият емоционален лидер и носи огъня и енергията, от които се нуждаем“, каза Кер преди мача. „Имаме относително тих екип, така че неговото лидерство е важно за нас.“

Грийн влезе в мача със средно 9,7 точки, 5,5 борби и 6,8 асистенции, но остави емоциите си да надделеят над него този сезон, като пропусна общо 21 мача с отстраняването си на Нуркич след наказание от пет мача за поставяне на центъра на Кингс Руди Гобер в заключване.

Голдън Стейт, който в момента е 12-ти в класирането на Западната конференция, може да се възползва от подсилване от Грийн – и той все още не се срамува да сподели чувствата си относно играта.

„Индивидите съставляват отбор и поотделно нашата защита е гадна, така че на свой ред отборната ни защита е гадна“, каза той. „Ако имаме момчета, които ще се гордеят със себе си и ще играят защита... тогава това е разрешимо. Ако момчетата не се гордеят, не е така. Много е просто. Не е нужно да си ракетен учен, за да разбереш.“