Едмънтън Ойлърс на ръба на елиминацията след загуба в мач 5 във Ванкувър
Global News | 2024-05-17 | 07:28:33

J.T. Милър вкара 32,6 секунди преди края на третия, за да донесе победата на Ванкувър Кенъкс с 3-2 над Едмънтън Ойлърс в четвъртък вечер. Кенъкс водят в серията с 3-2.

Ойлърс разбиха леда 4:34 часа в мача, когато Леон Драйзайтл постави Ивендър Кейн за третата му част от плейофите. Carson Soucy стреля с висока китка над ръкавицата на Calvin Pickard, за да изравни с 2:33 до края на първия. Ойлърс отговориха само 23 секунди по-късно с Конър Браун, който нахрани Матиас Янмарк в двубой двама на един.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят.

Кенъкс доминираха над Ойлърс през втория период, спечелвайки предимство от 17-4 в ударите към вратата и принуждавайки Калвин Пикард да направи няколко предизвикателни спасявания. Филип ди Джузепе направи 2-2, когато Еван Бушар обърна шайбата пред мрежата на Ойлърс. Ди Джузепе прокара бекхенд през Пикард.

Баражът на Кенъкс продължи и в третия. Нилс Хогландер имаше златен шанс при рикошет, но Пикард получи парче от шайбата с лявата си кънка, карайки я да се отбие от гредата.

В последната минута Милър намери шайбата след подаване се отклони от гредата и я блъсна зад Пикард.

Пикард завърши с 32 спасявания, докато Артур Силовс направи 21.

Ойлърс бяха 0/5 в играта, докато Канъкс бяха 0 /4.

Шестият мач ще бъде в събота на Rogers Place (630 CHED, Face-off Show от 16:00, мач от 18:00).