Едмънтън Ойлърс се придвижва към финала на Запад с победа в мач 7 във Ванкувър
Global News | 2024-05-21 | 06:07:19

Едмънтън Ойлърс задържаха късно рали от Ванкувър Кенъкс, за да отбележат победа с 3-2 в седмия мач от серията от втори кръг понеделник вечер във Ванкувър .

Ойлърс напредват, за да играят срещу Далас Старс на финала на Западната конференция. Първият мач е в четвъртък в Далас (630 CHED, Face-off Show от 16:30 ч., мач от 18:30 ч.).

Брет Кулак имаше страхотен поглед след дълъг реборд във втората минута на мача , но Артур Силовс се намеси и отчаяно спаси. С 3:46 преди края на първия, Райън Маклауд беше оценен с двоен минор за висок резултат. Наказателното убийство на Ойлърс беше силно и имаше най-добрия шанс, когато Конър Браун се откъсна без ръка. Силовс отклони китката на Браун, за да запази резултата без гол, след като Ойлърс имаха предимство от 13-2 в ударите към вратата.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят.

Ойлърс пробиха 1:16 във втората, когато Коуди Сеси стреля за точка покрай Силовс. По-малко от пет минути по-късно Зак Хаймън наклони китката на Евън Бушар, за да направи 2-0 Ойлърс. Това беше единадесетият гол на Хайман в плейофите. При пауърплей с 4:38 до края във втория, Райън Нуджънт-Хопкинс намери рикошет от таблата и натъпка удар зад Силовс. , хвърляйки открит поглед на Конър Гарланд. Той победи блокиращия Стюарт Скинър, за да даде живот на Кенъкс. При 4:36 на часовника, Филип Хронек проби в дълъг шамар, за да издърпа Ванкувър в рамките на един. Кенъкс изтеглиха Силовс за допълнителен нападател две минути преди края, но Ойлърс ги задържаха.

Скинър спечели победата с 15 спасявания. Силов направи 26 спирания.

Нъджънт-Хопкинс отбеляза гол и асистенция.

Снайперистът на Кенъкс Брок Бозер пропусна мача поради проблем със съсирването на кръвта.