Ekh, Hokies преодоляха Marshall в първия кръг на турнира на NCAA за жени
AP News | 2024-03-22 | 23:58:48

БЛАКСБЪРГ, Вирджиния (AP) — Матилда Ekh отбеляза 21 точки, за да поведе номер 13 на Virginia Tech до победа с 92-49 над Marshall в първия кръг от турнира на NCAA за жени в петък.

Хоки спечелиха без звездния център Елизабет Китли, която е аут за турнира със скъсан ACL.

Ekh се свърза на 6 от 9 от пода и вкара пет тройки за Hokies (25-7), които поставиха училищен рекорд, като спечелиха 26-ия си пореден мач в Cassell Coliseum.

Започвайки на мястото на Китли, Клара Щрак имаше 17 точки, а Карли Венцел добави 13 за Virginia Tech, която никога не изоставаше.

Аби Бийман вкара 12 точки за Маршал (26-7), което видя своя успех Поредицата от 10 победи беше прекъсната.

С четвъртото си поредно участие в турнира на NCAA Virginia Tech поведе с 13-0 и спечели. Маршал пропусна първите си 12 удара от пода и не вкара до играта за три точки на Бреана Кембъл при 3:18 до края в първата четвърт.

Маршал, който се появява за първи път в турнира на NCAA от 1997 г. насам и едва за втори път, намали преднината от 16 точки на Вирджиния Тех до 32-25 в коша на Кембъл при 2:12 до края през първото полувреме, но Хокис затвориха първото полувреме с поредица 10-0 и след това започна втората част с поредица 14-1, за да завърши мача.

Хоките, които водеха с цели 47 точки, отбелязаха 53,8 процента (28 от 52).

Маршал: Толкова добър, колкото Маршал беше в Sun Belt този сезон - отбеляза 17-1 в играта на лигата - беше надминат срещу шампионите от редовния сезон на ACC. Стадото се бореше срещу размера на Hokies, особено когато беше в атака. Маршал стреля само 24,4 процента (19 от 78) и направи само 6 от своите 41 3 точки.

Virginia Tech: Hokies получиха много принос от пейката си в опита си да заменят Kitley. Резервите комбинираха, за да вкарат 28 точки, водени от Венцел, който игра 30 минути на мястото на All-American Джорджия Амур поради проблеми с фаула. Hokies ще имат нужда от продължаване на производството от тази група, ако искат да продължат напред в този турнир.