Фаворити Мароко победи Танзания с 3-0, за да открие кампанията за AFCON 2023
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-01-17 | 22:11:49

Мароко подчерта статута си на фаворит преди турнира, като победи Танзания с 10 играчи с 3-0, за да даде победен старт на своята кампания за Купата на Африка в групата Е.

Полуфиналистите от Световната купа започнаха своята кампания с впечатляващо представяне на стадион „Лоран Поку“ в Сан Педро в сряда.

Капитанът Ромен Саис отбеляза рядък гол, за да изведе Атласките лъвове напред на полувремето, като Азедин Унахи и Юсеф Ен-Несири добавиха още два в рамките на три минути второ полувреме, за да подчертаят своята доминация, особено след като Танзания изпрати Новатус Мироши изключен след второ предупреждение.

Ен-Несири трябваше да изчака, докато влезе на резервната скамейка, преди да отпразнува гола си.

Празнествата на Ен-Несири първоначално бяха прекъснати от флага за засада, след като той вкара третия гол на своя отбор в 80-ата минута. Той вече беше направил път на резервата Амине Харит да продължи вместо него, преди проверката на VAR да потвърди, че е бил на страната при центриране на Ашраф Хакими.

Това накара съотборниците на Ен-Несири да се втурнат към пейката на Мароко, за да поздравят нападателя на Севиля.

Унахи подпечата победата седем минути по-късно, след като игра едно-две с Амине Адли и нанесе нисък удар в лявата греда, три минути преди Ен-Несири да има последната дума.

Въпреки че е африканска сила от десетилетия, Мароко търси само втора титла от Купата на нациите 48 години след вдигането на трофея в Етиопия.

Победата над аутсайдера в групата Танзания в югозападната част на Кот д'Ивоар беше очаквана, тъй като Мароко е класиран на 13-то място в света, 108 места над звездите на Тайфа.

Мароко започна със седем играчи от отбора, който започна при загубата с 2-0 на полуфинала на Световното първенство от Франция в Катар.

Имаше трима играчи от Ла Лига, по двама от Висшата лига и Лига 1 и двама от отборите на Саудитската професионална лига. Мароканци с турски и египетски клубове допълниха състава.

Това рязко контрастираше с Танзания, чийто състав включваше Тарин Аларакия от английския екип от пето ниво Уелдстоун. Крилото се затрудни и беше заменен след 38 минути.

Убедителният резултат съвпадна с победата с три гола за носителя Сенегал над Гамбия в понеделник, затвърждавайки статута им на отбори с най-висок ранг на континента и отбори, желани за успех на турнира.

Източник: aljazeera.com