Форслинг има гол и асистенция, Пантерите отбелязаха 3 пъти в 3-та, за да победят Блу Джакетс с 5-2
AP News | 2023-12-10 | 23:17:03

КОЛЪМБЪС, Охайо (АП) — Густав Форслинг допринесе с гол и асистенция, а Флорида Пантерс отбелязаха три пъти в третата период, за да победят Кълъмбъс Блу Джакетс с 5-2 в неделя за третата си поредна победа.

Картър Верхае вкара за своята точка 200 в кариерата, Александър Барков добави гол от пауърплей, а Матю Ткачук и Ету Луостаринен добавиха празни голове. Сам Райнхарт направи две асистенции за 13-ия си многоточков мач за сезона, а Антъни Столарц спря 18 изстрела за Пантерите, които остават втори в Атлантическата дивизия и спечелиха като гост за четвърти път в пет мача.

Егор Чинахов отбеляза третия си гол в два мача, а Дмитрий Воронков добави гол. Джет Грийвс спря 32 за Кълъмбъс, който загуби за четвърти път в пет мача.

Гол на Форслинг от десния кръг, първият му резултат от 6 ноември, дойде в 1:02 на първия период, след като Пантерите доминираха във владението на шайбата от началния двубой.

Марченко извади Кълъмбъс дори от удара в 7:04, но Флорида отговори 21 секунди по-късно при следващото си пътуване надолу по леда, като Верхае победи Грийвс и удължи серията си до пет игри.

След нулев втори период и двата отбора излязоха агресивни в третия. Удар в дъските от Ник Казънс на Ерик Гудбрансън беше намален от голяма на малка дузпа и Гудбрансън потърси възмездие при следващата си смяна, което доведе до неправилно поведение в играта и седемминутна игра за Флорида.

Барков се възползва от 37 секунди до края на мъжкото предимство, за да направи 3-1.

Кълъмбъс извади Грийвс при 4:36 до края на мача, а по-малко от минута по-късно Воронков извади Сините якета в рамките на един.

Грийвс отново напусна пейката с малко повече от две минути до края на периода, но Ткачук накара Кълъмбъс да плати с празна врата в 18:05. Луостаринен вкара в празната врата 54 секунди по-късно.

Пантерите: Посещение на Сиатъл във вторник.

Блу Джакетс: Посещение на Торонто в четвъртък.