Фрайд пуска тройка, а Озуна хоумърс, за да помогне на Брейвс да победят Къбс с 9-2
AP News | 2024-05-23 | 04:08:34

ЧИКАГО (AP) — Макс Фрайд хвърли девет, докато хвърли тройка за втория си пълен мач за сезона, и Атланта Брейвс победиха Джъстин Стийл и Чикаго Къбс с 9-2 в сряда вечерта.

Марсел Озуна, Мат Олсън и Адам Дювал се прибраха за Атланта, която беше отпаднала пет от шест. Braves бяха 2 за 7 с бегачи в точкова позиция една вечер, след като отидоха 0 за 14 в тези ситуации при загуба от 10 ининга в началото на серията.

Фрайд (4-2) се оттегли от първите си 15 удари, преди Иън Хап да направи водещ дубъл в шестия. Хап и Дансби Суонсън се отделиха на осмото място за другите две попадения на Чикаго.

Фрайд се подобри до 6-0 с 1.18 ERA в шест старта в кариерата си срещу Къбс. Левичарят постигна първата си победа във Висшата лига, когато хвърли пет ининга на топка за един рън при победа с 5-1 на Wrigley Field на 3 септември 2017 г.

30-годишният Фрид също завърши победа с 5-0 над Маями на 23 април, отбелязвайки шест удара при три попадения.

Стийл беше обвинен в пет ръна и шест попадения в 6 1/3 ининга. Левичарят е 0-2 с 6.53 ERA в четири старта, откакто се завърна след контузия на лявото подколенно сухожилие.

Стийл (0-2) се оттегли от първите си шест удара, преди Майкъл Харис II да отбележи водещ сингъл в третия. След това Дювал се свърза за третия си хоумър, 423-футово шофиране до центъра.

Смелите пробиха с шест ръна в седмия. Озуна нанесе удар от три ръна срещу Хосе Куас с два аут, а Олсон го последва с удар надясно за преднина с 8-1.

Озуна отбеляза 15-то си домакинство, за да удължи поредицата си до 15 игри. Това беше седмото домакинство на Олсън за годината.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Брейвс: След почивен ден се очаква C Шон Мърфи (напрегнат ляв наклонен) да служи като определен нападател в неговия втори рехабилитационен мач с Triple-A Gwinnett в четвъртък. ... 3B Austin Riley (стягане в лявата страна) свърши още малко работа в закрита клетка за вата.

Cubs: RHP Adbert Alzolay (разтягане на десния флексор) посети лекар и той е изключен от хвърляне за поне две седмици най-вероятно. Alzolay пропусна част от септември, докато беше на IL с разтежение на дясната предмишница. „По същество това е същата травма“, каза мениджърът Крейг Коунсел, „степен на същата травма.“ ... LHP Drew Smyly (удар в дясното бедро) може да направи още една рехабилитационна поява, след като направи три ининга без удари за High-A South Bend във вторник. Но планът все още се обсъждаше. Адвокатът каза, че Smyly се очаква да бъде активиран най-късно до следващата седмица.

Нито един отбор не е обявил стартовия си питчър за финала на серията в четвъртък.