Haliburton, Pacers се възползват от Knicks с малко играчи, за да изравнят сериите със 121-89 поражение в мач 4
AP News | 2024-05-12 | 00:32:19

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Tyrese Haliburton вкара 20 точки, T.J. Макконъл добави 15 точки и 10 асистенции и Индиана Пейсърс стигнаха до втората си най-голяма победа в плейофите, побеждавайки Ню Йорк Никс със 121-89 в неделя, за да изравнят полуфиналната серия на Източната конференция с 2-2.

Халибъртън също имаше шест борби, пет асистенции и четири тройки, докато Пейсърс водеха с 43 точки в мача от началото до края. Те не успяха да постигнат най-неравномерната си победа в плейофите, когато победиха Кливланд с 34 точки през април 2018 г.

Мач 5 от серията ще се играе във вторник в Медисън Скуеър Гардън.

Никс поставиха само трима играчи с двуцифрени числа. Алек Бъркс завърши с 20, Джейлън Брънсън вкара 18 – най-малкото му за този следсезон – а Дюс Макбрайд имаше 16 в деня, в който стреляха 33,7% от полето, 18,9% от диапазона за 3 точки и се сблъскаха с най-големия дефицит от всеки отбор в този следсезон.

Това беше четвъртата най-голяма разлика в поражението през следсезона за Никс, които загубиха от Булс с 41 през 1991 г., 40 от 76-ърс през 1978 г. и 35 от Пистънс през 1990 г.

И, естествено, Пейсърс се хранеха с енергията на почти пълен Gainbridge Fieldhouse, където сега са 5-0 с мач 6, който предстои в Индианаполис в петък. Гледащите от корта бяха роденият в Индиана певец Джон Меленкамп, победителите от Индианаполис 500 Скот Диксън и Дарио Франчити и бившите звезди на Пейсърс Дейл Дейвис и Дерик МакКей.

Те станаха свидетели на най-доминиращото представяне в това, което беше близка серия през първите три мача.

Ню Йорк направи своята четвърт с най-нисък резултат (14) и полувреме с най-нисък резултат (41) през тазгодишния следсезон и водеше само веднъж, 2-0, за общо 44 секунди.

Играе без четирима ключови играчи поради контузии — нападателите О. Г. Ануноби, Боян Богданович и Джулиъс Рандъл, както и центъра Мичъл Робинсън — Никс изглеждаха уморени в кратък обрат след мач 3 до следобедния старт.

И докато Брънсън и Донте Ди Винченцо поддържаха конкурентоспособността на Никс във всеки от първите три мача, и двамата се бориха в неделя. Брънсън пропусна първите си пет удара, а дуото в задната зона беше комбинирано 9 от 30 от игра и 2 от 11 от 3 точки.

Индиана поведе завинаги при първите 3 удара на Халибъртън в мача и поеха контрола със срив от 29-7 през първата четвърт, който даде преднина на Пейсърс с 34-11.

Ню Йорк така и не се възстанови. Това намали дефицита до 36-19 в началото на втория, само за да види Индиана да отговори с 10 поредни точки и да увеличи възглавницата до 69-41 на полувремето.

Оттам нататък нещата се влошиха. Индиана увеличи разликата до 101-63 след три, дефицит, който беше толкова голям, че и двата отбора дадоха почивка на титулярите си през цялата четвърта четвърт. Индиана води с 43 или повече точки три пъти този сезон, донасяйки на Никс първия им дефицит от 43 точки от 5 декември 2019 г. срещу Денвър, период от 388 мача.