Хоумърът на Рамирес в 8-ия ининг води Guardians до победа с 3-2 и изпраща Twins до 4-та поредна загуба
AP News | 2024-05-18 | 04:08:49

КЛИВЛАНД (АП) — Хосе Рамирес се прибра с два аут в осмия ининг, изпращайки Cleveland Guardians до 3- 2 победи в петък вечер над Минесота Туинс в мач, включващ първото нарушение на вътрешната смяна този сезон.

Рамирес се свърза за 10-то си домакинство на терен с 2-1 от Джоан Дуран (0-1), пилот на местата в дясното поле, за да зарадва публиката на Progressive Field, която дойде, за да види новите униформи и фойерверки на Кливланд.

Това беше 226-то домакинство в кариерата на Рамирес, което го изведе до четвърто място в историята на клуба с члена на Залата на славата Ърл Аверил. Само Джим Том (337), Албърт Бел (242) и Мани Рамирес (236) имат повече.

Хоумърът на Рамирес също дойде, след като Близнаците спечелиха видео предизвикателство за унищожаване на открадната база на секундата.

Тим Херин (2-0), който позволи на Близнаците да изравнят в осмия, спечели победата. Еманюел Класе направи деветото за своето 13-о спасяване.

Титулярът на "Гардиънс" Тристън Макензи допусна само две попадения - едното с хоумър - в 6 2/3 ининга. Десничарят също така получи три двойни отигравания и добър улов от централния полеви играч Тайлър Фрийман, за да започне мача.

Дейвид Фрай отбеляза двурънов хоумър за Пазителите в шестия, малко след бързия стоп на Близнаците Карлос Беше постановено, че Кореа е бил незаконно извън позиция, докато е играл на земята.

Макензи се отказа само от един пробег – хоумър на Алекс Кирилоф – докато Минесота продължи да се бори в нападение и загуби четвъртата си поредна победа. Макензи предизвика двойна игра в три поредни ининга.

Близнаците се натъкнаха на Кливланд. Те бяха пометени у дома в серия от три мача по-рано тази седмица от Ню Йорк Янкис, които ги изпуснаха в последните два мача и надиграха Минесота с 14-1.

Новобранецът на Близнаците Симеон Уудс Ричардсън беше изтеглиха в шестия след необичаен мач срещу Рамирес, който изглежда се отказа от Кореа за първия аут.

Въпреки това, Пазителите смятат, че Кореа е от лявата страна на втората база, когато теренът е освободен. Те предизвикаха и играта беше отменена от повторение с Рамирес, който се върна в полето на удара – той получи топка и бегачът Андрес Гименес се върна на първо място – преди да удари фаул, който Близнаците пуснаха.

След това Рамирес дръпна удар надолу по дясната полева линия, който просто пропусна да бъде двурън хоумър с крака. В крайна сметка той удари, но Хименес, който отвори ининга с единичен удар, открадна секунда и отиде на трето място след грешка при хвърляне.

Окерт влезе и Близнаците отрязаха Гименес в чинията по избор на полеви играч преди универсалният Фрай, който е играл първи, аутфилд, кечър и DH, се свърза при 0-2 за четвъртия си домакин. четвъртата най-дълга поредица в историята на клуба (от 1961 г.).

НОВИ ФЛАНЕЛКИ

Гардиънс дебютираха с новите си униформи от City Connect Series.

Сините горнища са украсени с „CLE“ отпред с букви и цифри в стил арт деко, вдъхновени от близките колони Guardians of Traffic на Hope Memorial Bridge извън Progressive Field.

СТАЯ ЗА ТРЕНЕР

Близнаци: CF Байрън Бъкстън се очаква да бъде активиран от списъка с контузени за мача в събота, след като беше извън терените от 3 май заради възпаление на дясното коляно. Бъкстон изигра последователни мачове тази седмица на Triple-A St. Paul без никакви проблеми, като постигна завръщането си.

Guardians: RHP Гавин Уилямс (лакът) направи още една сесия по булпен, докато продължава да трупа сила на ръката си, след като беше наранен в тренировъчния лагер. Той направи 50 удара в сряда в първата си сесия, откакто получи противовъзпалителна инжекция.

Туинс RHP Бейли Обер (4-1, 3.77 ERA) отива за петата си победа в шест старта, мач срещу Guardians LHP Logan Allen (4-2, 5.56).