Извън хаоса Маурисио Почетино вече може да види перспективата за кампания в Лига Европа за Челси след победата с 2-1 над Брайтън, пише МАТ БАРЛОУ
Daily Mail | 2024-05-15 | 00:41:50

Челси е пет непобедени от мача с 5-0 срещу Арсенал, като спечели последните четири и се нуждае само от точка от неделния мач у дома срещу Борнемут, за да се класира за Лига Европа. Спечелете отново и можеха да надскочат Тотнъм и да завършат пети.

Не всичко обаче беше лесно, с Рийс Джеймс, изгонен 20 минути след влизането си, ритайки аут като отмъщение на Жоао Педро след фаул, което ще го накара да пропусне началото на следващия сезон поради отстраняване.

Челси скочи до шесто място в таблицата на Висшата лига с победа като гост на Брайтън

Кристофър Нкунку вкара първия си гол от януари и третия си, откакто се присъедини към Челси

Отборът на Маурисио Почетино завършва силно и изглежда вероятно ще играе в Лига Европа догодина

Палмър направи зашеметяващ удар с глава, за да поведе Челси през първото полувреме

Играй нататък Ябълка Spotify

Дани Уелбек добави безпокойство с гол в седмата минута на добавеното време, но отборът на Почетино си тръгна с три точки.

"Други хора трябва да анализират работата ни, а аз имам още една година договор тук и това е", каза Почетино. „Проблемът е, че анализираме само резултата, а не представянето и не обстоятелствата.“

Палмър вкара първи с 25-ия си гол за сезона скоро след Люис Дънк се завърна на терена след лечение и защитата на Брайтън не беше във форма, тъй като Марк Кукурела центрира отляво.

Сините по-рано смятаха, че имат дузпа за нарушение срещу Марк Кукурела преди отмяна на VAR

Михайло Мудрик се контузи и бе принуден да напусне през първото полувреме на мача

Вратарят на Челси Петрович скочи за топката, докато Брайтън се опитваше да намери изравнителен гол

Нкунку празнува със своите съотборници в Челси, след като удвои преднината си след 64 минути

Непокрит, Палмър се придвижи напред без усилие към топката и я погледна отвъд Барт Вербрюген с глава, която изчезна от вратаря.

Гостите заслужиха преднината си. Те пренесоха голямата заплаха за гол през първото полувреме, форсирайки ранни спасявания на Вербрюген и си помислиха, че имат дузпа, когато Кукурела падна под удар на Факундо Бунаноте.

Майкъл Солсбъри посочи точката, но повторенията показаха, че Буонаноте спечели топката, така че VAR Питър Банкес се намеси и дузпата беше отменена.

След това Солсбъри изключи гол на Челси точно преди полувремето. Николас Джаксън се изкачи над Тарик Лампти и намери мрежата с глава, но беше жестоко наказан за избутване.

Най-доброто усилие на Брайтън през първото полувреме дойде в деветата минута добавеното време, когато Жоао Педро удари с глава гредата след центриране на Лампти.

Барт Вербрюген може би имаше късмета да види само жълто, след като фаулира Николас Джаксън

На рефера Майкъл Солсбъри беше наредено да провери монитора за фаул от Рийс Джеймс

Служителите на VAR смятат, че крайният защитник на Челси е изритал звездата на Брайтън Жоао Педро (на снимката )

В резултат на това Джеймс беше изгонен, давайки на Брайтън много малък шанс за късно завръщане

Челси загуби Микайло Мудрик, замаян след сблъсък, а Дънк не се завърна през второто полувреме, проблемът с коляното му беше друга грижа за Англия.

„Той не е добре, но Надявам се за него това да не е голям проблем“, каза шефът на Брайтън Роберто де Дзерби. „Не знам дали ще бъде на разположение в неделя, но по-важното е да бъде на разположение за Европа. Ще му бъде направен скенер.“

Брайтън се подобри и смяташе, че заслужава дузпа за фаул срещу Саймън Адингра, но официалните лица не се интересуваха. Нкунку увеличи преднината с първия си гол от януари, завъртайки ниско центриране от Мало Густо.

Вербрюген се спаси от червен картон, въпреки че удари Джаксън извън наказателното поле преди късна вълна от активност с изгонването на Джеймс и Адрингра, ударил греда, преди голът на Уелбек да доведе до неистова завършваща поредица.