Кейтлин Кларк преодолява контузията, но Харис блести късно, за да донесе победа на Сън с 88-84 над безпобедния Fever
AP News | 2024-05-21 | 03:48:05

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Тиаша Харис вкара 13 от последните 18 точки на Кънектикът в понеделник вечерта, включително два наказателни удара 10,9 секунди преди края , и Сън запази Индиана Февър и новобранеца Кейтлин Кларк без победа в четири мача с победа 88-84 в понеделник вечерта.

Харис завърши с 16 точки и три тройки за втората победа на Сън за седмица над Fever и Clark, който се завърна през второто полувреме, след като пропусна последните 5 1/2 минути от първото полувреме с очевидна травма на левия глезен. . След като играта беше спряна, докато Кларк все още беше надолу, тя направи гримаса, докато скочи и закуцука в тунела до скамейката на отбора. Тя се завърна, след като загря със съотборничките си, за да започне второто полувреме и завърши със 17 точки.

Алиса Томас имаше 24 точки, 13 борби и девет асистенции – едва пропуснала втория си трипъл-дабъл срещу Индиана този сезон. DeWanna Bonner добави 22 точки, а DiJonai Carrington имаше 13.

Кларк започна четвъртата четвърт с три поредни асистенции и тройка от логото на Гейнбридж Фийлдхаус, за да даде преднина на Индиана със 70-68.

Келси Мичъл също имаше 17 точки и пет асистенции, докато Налиса Смит вкара 13 точки, а Теми Фагбенле добави 11 точки и 10 борби. Алия Бостън вкара 10 точки, но пропусна пауза, която щеше да изравни мача при оставащи 7,4 секунди.

Все пак, това беше напредък за Индиана.

Индиана загуби първите си три мача за сезона – всички от защитаващия шампиона на конференцията Ню Йорк и Сън – с двуцифрен резултат.

В понеделник те останаха близо, изравнявайки резултата на 26 след един, вземайки първото им преднина на полувремето за сезона при 44-41 и възстановяване от дефицит от 60-51 през третата четвърт, за да затворят в рамките на 64-61 след три. Те се бориха здраво във финала напред-назад 7:15 след голямото 3 на Кларк.

Но късното вкарване на Харис даде преднина на Кънектикът с 82-78 с 2:04 преди края.

Лаупи на Мичъл и Кларк изравниха резултата 1:04 преди края, но Бонър се освободи за пауза 41 секунди оставащи. След като Кларк намери отворен Бостън за изравняващ скок от средна дистанция 12 секунди по-късно, Слънцето направи четири поредни наказателни хвърляния, за да го затвори.

Сън: Отидете у дома в четвъртък да се изправи срещу Минесота.

Треска: Започнете три мача от Западното крайбрежие в сряда в Сиатъл.