Класирането остава необезпокоявано въпреки изпълнения с драматизъм кръг от Super Rugby Pacific
AP News | 2024-05-19 | 04:24:35

УЕЛИНГТЪН, Нова Зеландия (AP) — 13-ият кръг от уикенда на Super Rugby Pacific съдържа петна от драма, които може би са зарадвали Шекспир. В крайна сметка се оказа много шум за нищо.

Имаше два опита за дузпа, включително един, който можеше да изхвърли защитаващия титлата Крусейдърс от плейофите за първи път от десетилетие. Имаше червен картон за препъване на крака и имаше по-близки от очакваното мачове за четирите най-добри отбора Hurricanes, Chiefs и Brumbies.

Но тези събития не оказаха влияние върху класирането в шампионата: Blues останаха първи, Hurricanes втори, Brumbies трети, Chiefs четвърти, Queensland Reds пети, Melbourne Rebels шести, Highlanders седми и Fijian Drua осми.

Тези класирания изглеждат почти заключени с два оставащи кръга от редовния сезон , след което първите осем отбора се състезават за плейофите.

Друа може да са уязвими на осмо място и следващия път играят с Хайлендърс в Дънидин, като все още търсят първата си победа като гост този сезон. Тяхната победа с 28-19 над Куинсланд Редс в Сува в събота беше петата им победа в шест домакински мача този сезон и, ако загубят от Хайлендърс, те все още ще имат шанс да подпечатат място в плейофите, когато играят с Бунтовниците в Лаутока в последния кръг.

Разликата между първите четири отбора, които печелят домакинско предимство на четвъртфиналите, и следващите четири вече е 11 точки, което означава, че първите четири отбора са известни, но крайният ред за финализиране все още трябва да бъде решен. Базираните в Хамилтън Чийфс трябва да играят с базираните в Уелингтън Хърикейнс и базираните в Оукланд Блус в последните два кръга.

Заемащата девето място Western Force има слаб шанс да си пробие път в топ 8, но това зависи от резултатите на Drua и собственото им представяне в трудния финал срещу Reds и Brumbies.

След това. Съботната съкрушителна загуба с 31-24 от Brumbies, Crusaders се върнаха на 10-то място, на шест точки от първите осем, като за първи път загубиха 10 мача за сезон.

Кръстоносците се събраха от 10 точки в събота, за да се изравнят с Бръмбис при 24-24. В последната минута Крусейдърс заключи Куинтен Стрейндж, удари топката над мъртвата топка с играчи на Бръмбис около него и реферът реши, че незаконното му действие е предотвратило опит. Той отсъди дузпата, която реши мача.

Старши треньорът Роб Пени каза, че мачът е символ на представянето на Крусейдърс през целия сезон. Бяха конкурентни, но платиха много за решаващи грешки.

„Наистина се гордея с усилията и представянето“, каза Пени. „Направихме достатъчно, за да спечелим това, малко разбити, че не успяхме да постигнем този резултат.“

Треньорът на Бръмбис Стивън Ларкъм каза, че съдията е направил правилното решение.

“ Мисля, че това е продължителен натиск, нали?“ Ларкъм каза. „Бяхме там долу може би четири пъти през последните 10 минути от мача, опитвайки се да вземем точки.

„И тогава играчи, които бяха под малко напрежение... го изтръгнаха, защото мислех, че това е единственият вариант. Мисля, че това беше правилното решение.“

Друа устоя на Куинсланд Редс в мач, изигран при горещи условия на препълнен национален стадион в Сува. Те бяха подпомогнати от червен картон на роденото в Сува крило на Червените Сулиаси Вунивалу, който получи жълт картон и допусна дузпа за спъване с крак в началото на първото полувреме и втори жълт за ново спестяване с крак през второто.

Сините защитиха първото място за първи път този сезон, отбелязвайки 26 безответни точки през второто полувреме, за да победят Хайлендърс с 47-13. Сега те оглавяват таблицата с три точки разлика от Ураганите, които победиха в кръг 12, за да заемат първото място.

Ураганите откриха кръга с лоша победа с 32-24 над 11-ата Моана Пасифика. Започвайки с предимно втори състав, Hurricanes се нуждаеха от удар от пейката си, за да спечелят победата.

The Chiefs се нуждаеха от късна дузпа на Damian McKenzie, за да победят Rebels с 26-23 в Мелбърн. Мачът може да е последният за Бунтовниците у дома: тяхното бъдеще е несигурно след този сезон поради финансови проблеми.