Ламар Джаксън, Рейвънс преодоляха изчерпаните 49ers в мача на топ 2 отбора на НФЛ
New York Post | 2023-12-26 | 06:55:19

САНТА КЛАРА, Калифорния — Ламар Джаксън хвърли два паса за тъчдаун в рамките на 18 секунди през третата четвърт и Балтимор Рейвънс пресече Брок Пърди четири пъти при победа с 33-19 над San Francisco 49ers в понеделник вечер.

Джаксън и Рейвънс (12-3) превърнаха дългоочаквания мач между двата най-добри отбора в НФЛ в неравномерна победа със силно представяне и от двете страни.

Кайл Хамилтън и защитата дадоха тона рано, като прехванаха Пърди на три от първите четири удара на играта за 49ers (11-4), преди Джаксън да започне да поема играта.

Той се измъкна от 30 ярда, за да вкара филдгол в последната игра на първото полувреме, за да даде преднина на Рейвънс от 16-12 и след това помогна за края на мача в началото на третата четвърт.

След като Балтимор форсира удар в началото на второто полувреме, Джаксън завърши удара, като хвърли 6-ярдов тъчдаун пас към Нелсън Ахолор.

След това Purdy беше пресечен от Patrick Queen при следващата игра от битка.

Джаксън незабавно превърна това в нов резултат с пас от 9 ярда TD към Зай Флауърс, който направи резултата 30-12.

Джаксън хвърли 252 ярда, пробяга още 45 и прескочи Пърди, за да стане фаворит за MVP, според FanDuel Sportsbook.

Единственото му истинско злополука дойде, когато беше повикан за умишлено заземяване в крайната зона, след като почти се спъна в съдията, което доведе до безопасност през първата четвърт.

Пърди имаше най-грубата си игра като професионалист, като стана първият куотърбек на 49ers, който хвърли четири прихващания в мач след Колин Каперник през 2015 г., добавяйки още няколко близки прихващания и не успя да генерира големите игри, които го направиха най-много в лигата ефективен куотърбек, влизащ в играта.

Пърди завърши 18 за 32 за 255 ярда, преди да бъде заменен от Сам Дарнолд, след като получи удар през четвъртата четвърт.

Другият кандидат за MVP на Сан Франциско се справи далеч по-добре с бягащия бек Кристиан Маккафри, който бягаше за 102 ярда и TD и добавяше 28 ярда.

Той постави франчайз рекорд с осмата си поредна игра с поне 100 ярда от битка.

Този двубой за маркиране отбеляза втория път, в който отборите с еднолично притежание на най-добрия рекорд във всяка конференция играят през седмица 16 или по-късно.

И двата отбора остават на върха в своите конференции.

Деветките са в тройно равенство с Филаделфия и Детройт за най-добър резултат в NFC и все още могат да спечелят номер 1 и сбогом в първия кръг с победи в последните си два мача.