Лионел Меси демонстрира виртуозно представяне в МЛС с два гола и асистира при победата на Интер Маями с 3-1 над Нешвил СК
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-04-21 | 13:10:35

Лионел Меси отново представи виртуозно представяне за Интер Маями, като вкара два гола и направи асистенция за попадението на Серхио Бускет при победата на неговия клуб с 3-1 над Нешвил СК.

Откакто се присъедини към Интер Маями миналия юли, Меси освети MLS и в събота той стана първият играч в лигата, който направи няколко гола в пет от първите шест мача на сезона.

Неговият блясък преобрази съдбата на Маями, като му помогна да спечели първи трофей миналия август и сегашното му място на върха в класирането на Източната конференция, както и привлече огромни тълпи навсякъде, където клубът играе сега, включително рекордно домакинство в събота на Чейс Фийлд .

Нешвил поведе след само две минути, възползвайки се от лошата защита на Маями при корнер, когато топката рикошира в крака на Франко Негри и влезе в мрежата за автогол.

Но по-малко от 10 минути по-късно Меси направи едно от своите луди удари и след като първоначалният му опит беше спасен от вратаря Елиът Панико, Луис Суарес събра отбитата топка и Меси беше на разположение, за да изравни за Маями.

Суарес се присъедини към бившия си съотборник в Барселона в Маями през декември и двамата формираха мощна комбинация, като отбелязаха 17 гола във всички състезания помежду си досега през сезона.

След това Меси се обърна към втория гол на Маями, като идеално премереният му ъглов удар се насочи към близката греда и удари главата на Серхио Бускет, който я насочи към мрежата, за да даде преднина на своя отбор с 2-1 малко преди полувремето.

„Много съм щастлив (да получа асистенцията от Меси)“, каза Бускет пред репортери за ESPN, след като вкара първия си гол за Маями. „Много съм щастлив от всичко, което присъствието му означава на клубно ниво и извън терена. Трябва да продължим да работим, за да продължим да постигаме целите си.”

А аржентинската суперзвезда потвърди победата на Интер Маями в 80-ата минута, когато хладнокръвно реализира дузпа, за да даде преднина на отбора си от 3-1, която Нешвил не можа да отмени.

Източник: cnn.com