Лутън Таун ИЗПЪТНА от Висшата лига, след като Нотингам Форест победи Бърнли, за да избегне отпадането и потвърди съдбата на Хейтърс
Daily Mail | 2024-05-19 | 21:04:50

И при последния съдийски сигнал около на терените в неделя, техният най-лош възможен сценарий беше реализиран с резултата в Turf Moor, когато Форест победи Бърнли.

Лутън даде оживена битка срещу Фулъм на Кенилуърт Роуд в неделя, но те се нуждаеха от Форест да загубят и да спечелят срещу Котиджърс с размах от 12 гола в головата разлика, за да оцелеят този сезон.

Резултатът означава, че Лутън се присъединява към Бърнли - които също бяха изпаднали миналия уикенд - и Шефилд Юнайтед - които бяха изпратени да отпаднат миналия месец - в падането.

Лутън изпадна от Висшата лига, след като резултатите от неделя бяха срещу тях

Играйте нататък Ябълка Spotify

Адама Траоре откри резултата след 43 минути, но все още имаше време Карлтън Морис да изравни от дузпа преди почивката, а след това Раул Хименес да възстанови гостите ' водят.

Хименес грабна секунда в началото на второто полувреме, за да постави страната си здраво на водещата позиция и след като Алфи Даути оттегли една назад, влиятелният Уилсън вкара избраните от головете, за да завърши впечатляващото индивидуално представяне.

Марко Силва пусна ротиран отбор на Фулъм, който показа липса на сплотеност в началния период тъй като те се бореха да продължат.

Лутън се възползва от небрежността на Котиджърс и сладко изцепено подаване на Дайки Хашиока намери непокрития Морис, чието усилие беше изстреляно в гърдите на Бернд Лено от вътрешността на зоната от шест ярда.

Извитият удар на Уилсън, който свирна покрай левия стълб, беше всичко, което Фулъм трябваше да покаже за себе си като Лутън продължи да баражира вратата си.

След полуволето на Джордан Кларк пропусна целта, централният защитник Хашиока продължи да показва атакуващите си качества с опит, който Играчите на Фулъм бързо се бориха да блокират.

Отменен гол на Таит Чонг за засада вдъхна живот на Фулъм, когато създадоха най-добрия си шанс. Пейси Траоре ускори надолу отляво, намирайки главата на Хименес с плаващ кръст, който мексиканският национал кимна широко.

Посетителите също не трябваше да чакат много по-дълго за отварящия обаче. Уилсън вкара топка между линиите в Траоре, който извади ъгъла с крив удар.

Лутън хвърли мъже напред от подновяването на играта и получи право дузпа, след проверка на VAR, когато Chiedozie Ogbene беше повален от Calvin Bassey в зоната. Морис спечели своя 10-ти за сезона, изпращайки Лено в грешната посока от 12 ярда.

Лутън беше победен с 4-2 от Фулъм на Крейвън Котидж в разочароващ край на сезона

Но, типично за аферата напред-назад, Фулъм грабна още един, за да направи 2-1 преди полувремето. Уилсън застана зад гърба на Хейтърс с три, преди неговото изтегляне да бъде завършено за първи път от Хименес.

След почивката Котиджърс увеличиха предимството си чрез Хименес. Харисън Рийд изпълни инчово перфектно подаване от непряк свободен удар и мощният нападател погледна с глава покрай безпомощния Томас Камински.

Кралният защитник на Лутън Даути върна един шест минути по-късно от прострелян удар, като Лено стъпи погрешно.

Но зашеметяващото представяне на Уилсън се повиши още една степен, когато той влезе в играта отново крилото на Уелс насочва топката в горния ъгъл отвън, за да подпечата победата.