Макмеън постигна 2-рън Хоумър в 12-ия ининг, за да издигне Колорадо Роки над Оукланд Атлетикс с 4-3
AP News | 2024-05-23 | 07:16:05

ОУКЛАНД, Калифорния (AP) — Райън Макмеън удари 2-рън хоумрън в 12-ия ининг и Колорадо Рокис устоя, за да победи Оукланд Атлетикс с 4-3 в сряда вечерта.

Елиас Диас отбеляза три попадения, включително два хоумръна, докато Брендън Роджърс и Хънтър Гудман добавиха по чифт попадения, за да помогнат Колорадо прекъсва серия от четири загуби. Преди занасянето, Rockies спечелиха седем последователни мача за най-дългата си серия от близо пет години.

Джейк Кейв започна 12-ия ининг на втора база и напредна до трета на основата на Ezequiel Tovar. След това Макмеън отбеляза деветия си домакин за сезона при резултат 2-2 от Кайл Мюлер (0-1).

A's отбеляза неспечелен пробег в долната част на 12-ия и имаше двама бегачи на база преди това Мат Кох накара Макс Шуман да избяга за първото си спасяване за сезона.

Ник Миърс (1-3) оттегли четирима биещи за победата.

JJ Bleday се прибра като домакин за A's, които загубиха 11 от 13.

Мачът привлече публика от 3617, петата най-малка публика в Oakland Coliseum този сезон.

Един ден след като спечелиха три ръна надолу, за да победят Rockies с 5-4, A's почти успяха да се върнат, когато Zack Gelof удари RBI сингъл с два аута в деветия ининг, за да принуди екстри.

Скалистите планини получиха потенциална зелена светлина до трето място в 10-то, след което удариха три пъти в 11-то, преди да стигнат до 12-то.

Освободителят на Оукланд Лукас Ерцег направи звездна игра в защита в на върха на 10-ия, за да запази играта равен, когато голи ръка завърна Брентън Дойл и хвърли първи за финал извън рамката.

Диас падна тройно от удара за цикъла. Ловецът на Скалистите планини накара Колорадо да се търкаля, когато смачка висящ плъзгач от титуляра на А Мич Спенс в първия ининг, първият му хоумрън от 8 май.

Диас също се отличи в третия и удвои в петия преди ударно размахване и заземяване в двойна игра в последните му две битки. Това беше неговият 16-ти многоуспешен мач за сезона, изравнявайки Товар за водачеството на отбора.

Титулярът на Рокис Остин Гомбър имаше шест страйкаута и допусна едно бягане и пет попадения за осем ининга. В четири майски старта Гомбер допусна два ръна в 26 2/3 ининга за 0,67 ERA.

СТАЯ НА ТРЕНЬОРА

Rockies: LHP Кайл Фрийланд, в списъка с контузени с ляв напрежение на лакътя, проведе сесия на булпен с 15 терена и ще хвърли отново в четвъртък.

Rockies RHP Ryan Feltner (1-5, 5.69 ERA) се изправя срещу A в четвъртък за първи път в кариерата си. Оукланд се противопоставя на RHP Джоуи Естес (1-1, 9.35), който също стартира за първи път срещу Колорадо.