Ман Сити и Арсенал титли във Висшата лига, тъй като битката отива към последния ден
The Mirror | 2024-05-14 | 23:57:49

Надпреварата за титлата във Висшата лига ще продължи до последния ден и Манчестър Сити ще държи предимството.

Отборът на Пеп Гуардиола записа победа с 2-0 над Тотнъм Хотспър във вторник вечерта, за да изпревари Арсенал, след като изпълни мача си по-малко. Гражданите имат само две точки преднина във финала на Висшата лига в неделя, като и двата отбора се надяват да станат шампиони.

Втората половина на Ерлинг Хааланд гарантира, че Спърс не успяха да направят услуга на съперниците си от северен Лондон в предпоследния им мач за сезон 2023/24. Резултатът означава, че Сити ще бъде големият фаворит да запише четвърта поредна титла във Висшата лига и да стане първият отбор в дивизията, успял да го направи.

Отборът на Гуардиола ще влезе в мача си срещу Уест Хям в неделя, знаейки, че трябва да вземе три точки, за да гарантира, че ще вдигне титлата на стадион Етихад. Арсенал се изправя срещу Евертън на Емирейтс със знанието, че има шанс само с победа.

За мнозина спечелването на титлата в Сити ще изглежда неизбежно, но много обрати могат да останат в течение на 90 минути. Висшата лига все още може да се реши с голова разлика.

Mirror Football разглежда как резултатите от уикенда могат да повлияят на отборите на върха.

Победа на Манчестър Сити

Победа и няма за какво да се тревожи за Сити. Те ще отпразнуват рекордна четвърта победа във Висшата лига.

Загуба на Арсенал

От само себе си се разбира, че поражението от Карамелите ще остави Арсенал на второ място.

Равенство в Сити и победа на Арсенал

И двата отбора биха завършили сезона с 89 точки. Тъй като Арсенал вече вижда предимство в головата разлика, това ще бъде удължено само с победа и Арсенал ще стане шампион на Висшата лига.

Равенство в Сити и Арсенал

Това ще доведе до запазване на разликата от две точки и Сити ще бъде обявен за шампион на Висшата лига.

Град губи и Арсенал печели

Поражението за Манчестър Сити би предоставило на артилеристите възможност да се възползват. Победа срещу Евертън би поставила Арсенал на 89 точки и една точка пред своите съперници и би ги накарала да вдигнат трофея.

Сити губи и Арсенал равен

Тази комбинация би накарала Арсенал да пропусне от титлата само с една точка и Сити щеше да бъде коронован като шампион.

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия