Ман Сити прави ИСТОРИЯ! Фил Фодън и Родри участват в победата с 3-1 над Уест Хям, за да видят отбора на Пеп Гуардиола в първия отбор в историята на английския първенство, спечелил четири поредни победи и победил Арсенал до короната
Daily Mail | 2024-05-19 | 21:03:50

Въпреки че отборът на Микел Артета победи Евертън, това не беше достатъчно да спре отбора на Гуардиола, който спечели лигата само с две точки.

Сити и Манчестър Юнайтед на сър Алекс Фъргюсън бяха единствените отбори в историята на Висшата лига, които спечелиха три поредни победи, като Червените дяволи направиха това между 1998-99 и 2000-01 и след това отново през 2006-07 и 2008-09. Преди създаването на Висшата лига само Хъдърсфийлд Таун, Арсенал и Ливърпул някога са печелили три на тръс.

Сити достигна рекорда от три миналия сезон като част от кампанията си за спечелване на требъл и сега се преместиха сами с четвъртата си корона.

Манчестър Сити спечели четири поредни победи, превръщайки се в първия отбор в историята на английските първенства, успял да го направи

Фил Фодън измъкна Сити на флаер срещу Уест Хям, отбелязвайки скриймер в рамките на две минути

Родри добави името си към листа с резултати във фантастичен ден за шампионите на Етихад

Ерлинг Хааланд вкара 27 гола по пътя си към спечелването на Златната обувка на Висшата лига

Фил Фодън (в центъра) изигра огромна роля в успеха им този сезон, спечелвайки Football Writers ' Награда за Играч на годината, както и за Играч на годината във Висшата лига

Играйте нататък Ябълка Spotify

Ерлинг Хааланд изигра жизненоважна роля в сезона на Сити, който вкара 27 пъти, за да спечели Златната обувка на Висшата лига за втора поредна година, след като преди това отбеляза 36 гола рекорден сезон миналата година.

article image

Звездата на сезона обаче беше фенът на Сити от детството Фил Фодън, който спечели асоциацията на футболните писатели Играч на годината и Играч на годината във Висшата лига за своите 19 гола и осем асистенции с фланелката на Сити.

Манчестър Сити загуби само три мача през целия сезон, в сравнение с петте на Арсенал.

Артилеристите ще разгледат загубата си от Астън Вила на бившия шеф Унай Емери на Емирейтс, която отбеляза два късни гола от Леон Бейли и Оли Уоткинс през април, в ключовия момент хватката им върху титлата се разхлаби.

Докато равенството 0-0 със Сити през март на Етихад се смяташе по това време за положителен резултат, победа в този ден щеше да им даде титлата днес.

Арсенал през първото полувреме на сезона загуби мачове от Нюкасъл, Астън Вила, Уест Хям и Фулъм - с един след друг загуби срещу последните двама, което прави три победи на отскок без победа, след като те също завършиха наравно срещу Ливърпул.

Арсенал ще бъде оставен да съжалява за провалената възможност на Son Heung-min срещу Ман Сити в средата на седмицата

Арсенал изхвърли три точки в скъпо Поражение с 2-0 от Астън Вила миналия месец

Илкай Гюндоган вдигна трофея като част от успеха им с Требъл миналия сезон

Нуловото равенство на Етихад също изигра роля в провала на Арсенал да спечели титлата в лигата

Сити постави една ръка върху трофея със своите 2- 0 победа като гост на Тотнъм - където Сити на Гуардиола загуби шест мача от Висшата лига - повече, отколкото срещу всеки друг съперник.

Арсенал ще бъде  оставен да съжалява за пропуска от Сон Хюн-мин, който видя възможността си един на един, спасена от Стефан Ортега, което можеше да доведе до равенство в мача, като може би решаващ момент за титлата.

Сити винаги завършва силно сезона, тъй като Ливърпул в два предишни случая знае, че е загубил титлата с една точка, не е губил от загубата си с 1-0 от Астън Вила на 6 декември.

Сити вече ще изглежда завършен вътрешния дубъл на 25 май, където ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед на Уембли във финала за ФА Къп за секунда време тече.

Гуардиола излезе на върха миналата година, като спечели с 2-1 срещу Ерик тен Хаг, за да направи крачка по-близо до своя требъл.