Ман Юнайтед 0-6 Челси: Отборът на Ема Хейс доставя приказно сбогом за напускащия си шеф със стил... тъй като Сините са короновани за шампиони на WSL за исторически ПЕТИ пореден сезон
Daily Mail | 2024-05-18 | 19:20:37

Когато Майра Рамирес изведе Челси напред след по-малко от две минути, беше ясно, че това ще бъде техният ден.

Завръщането на Рамирес от контузия не можеше да дойде в по-добър момент. Рекордното подписване на Челси беше силно пропуснато през последните няколко седмици. Защитниците на Юнайтед не можеха да живеят с нея. Нападателят асистира за втория и третия гол и вкара четвъртия преди почивката. Дотогава мачът приключи, както и титлата.

Челси спечели петата си поредна титла в Суперлигата за жени в събота следобед

Това беше приказно изпращане на напускащия мениджър Ема Хейс (на снимката), която ще завърши времето си в клуба със седем WSL титли

Сините спечелиха огромна победа с 6-0 срещу Манчестър Юнайтед побеждава Манчестър Сити до титлата в лигата с голова разлика

Мили Брайт (долу вляво) и Ема Хейс (долу вдясно) вдигнаха заедно трофея на WSL

Играй нататък Ябълка Spotify

Пети гол дойде в началото на второто полувреме и шести в заключителните етапи. За 2700 пътуващи фенове на Челси беше време за купон. Те не спираха да пеят и Хейс на моменти се присъединяваше към тях.

article image

Тя ще бъде голяма загуба за тази лига и този клуб – но тя си тръгва като легенда и сериен победител.

Челси доминираше в този мач от началото до края, като Юнайтед не успя да отправи удар към целта .

Няма признаци за някакви нерви в последния ден от страна на Хейс, който откри резултата след една минута и 27 секунди. Натали Бьорн избра Гуро Рейтен от лявото крило и изпрати идеално центриране в наказателното поле, което Рамирез прехвърли Мери Ърпс.

Вторият дойде шест минути по-късно, когато Челси проби с лекота защитата на Юнайтед. Мелани Лойполц отправи дълга топка с глава към Рамирес, който пусна пас към Йохана Ритинг Канерид. Крилото изпревари Хана Блъндел, преди да прокара топката покрай Ърпс.

Фран Кърби (на снимката) влезе от резервната скамейка за последната си поява с фланелката на Челси и в 85-ата минута отбеляза това с гол

Хейс (вляво) и Брайт (вдясно) поведоха празненствата на терена, след като вдигнаха трофея

Нямаше признаци на нерви в последния ден за отбора на Хейс, който откри резултата след две минути

Лорън Джеймс (на снимката) се усмихна с трофея на WSL, но не участва в мача на фона на продължаващия нараняване на крака

За Хейс (на снимката) нямаше по-добър начин да се откаже и е съмнително дали е имала по-приятен последен ден от този

С изтичането на съдийския сигнал за крайния ден пейката и треньорският щаб на Челси се втурнаха на терена, за да празнуват

Майра Рамирес (на снимката) вкара два пъти по време на мача, след като откри резултата за Челси

Йохана Ритинг Канерид (вляво) удвои преднината на сините в осмата минута на мача

Легендарният футболен мениджър сър Алекс Фъргюсън също беше видян на Олд Трафорд, гледайки на

Челси (4-3-3): Мусович, Картър, Брайт, Бьорн, Чарлз, Кътбърт (Кърби 72), Лойполц (Ингъл 58), Макарио (Нускен 41), Ритинг Канерид, Рамирез (Бийвър-Джоунс 57), Райтен (Лорънс 72)

Неизползвани резерви: Хемптън , Джеймс, Хамано, Бюканън

Голове: Няма

Голове: Рамирес 2, 45+2, Rytting Kaneryd 8, Nusken 44, Leupolz 47, Kirby 85

Мениджър: Ема Хейс

Съдия: Ребека Уелч

Юнайтед можеше да върне гол в средата на първото полувреме, когато Мая Льо Тисие срещна ъгъла на Кейти Зелем, но ударът й с глава удари горната част на напречната греда и отскочи.

Челси бяха принудени да направят смяна точно преди полувремето, когато Катарина Макарио получи контузия. В рамките на три минути нейният заместник, Sjoeke Nusken, откри мрежата. Рамирес показа скорост и сила, за да преодолее Мили Търнър, преди да намали за Нускен, който се намеси на задната греда.

Все още имаше време за четвърти гол преди полувремето, след като Рамирес отново улесни защитата на Юнайтед, преди да стреля в горния ляв ъгъл.

Нямаше никакви признаци Челси да отслабва през второто полувреме, когато Лойполц добави пети две минути след второто полувреме.

Sjoeke Nusken (вдясно) вкара третия гол на Челси, чуквайки ниско центриране в празна врата

Изпънатият крак на Мелани Лойполц (на снимката) изстреля центриране на Гуро Райтен към вратата

Това беше един от най-тестовите сезони на Хейс и може би ще означава и най-

Ърпс първоначално се справи добре, за да спаси от Ритинг Канерид, но Юнайтед не успя да изчисти линиите си, като Райтен вдигна изгубена топка, за да центрира за Леуполц , чийто първи резултат отлетя в долния десен ъгъл.

Най-трогателният гол беше последният. Фран Кърби влезе от резервната скамейка за последното си представяне с фланелката на Челси и в 85-ата минута тя го отбеляза с гол, завършвайки умно в долния ъгъл точно от наказателното поле. Кърби е голмайсторът на клуба за всички времена и нейният гол беше толкова подходящ, колкото и представянето на Челси.