Манчестър Сити спечели историческа четвърта титла във Висшата лига въпреки победата на Арсенал
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-05-19 | 20:44:34

Манчестър Сити създаде история на английския футбол, като победи Уест Хем с 3-1, за да спечели четвъртата си поредна титла във Висшата лига и разби сърцата на Арсенал, след като Юрген Клоп направи емоционално напускане на Ливърпул .

Фил Фодън вкара два ранни гола на очаквания стадион Етихад в неделя, за да постави отбора си на ръба на титлата, преди Мохамед Кудус да върне единия със зрелищен удар отгоре.

Но Родри удари малко преди изтичането на часа, за да възвърне разликата на Сити от две попадения и домакините рядко изглеждаха обезпокоени, докато вървяха към победата.

Арсенал започна деня с две точки зад съперниците си и се моли за чудо, което да лиши Сити от коронацията, знаейки, че победа срещу Евертън няма да е достатъчна, ако шампионите спечелят на домашния терен.

Артилеристите, без титла във Висшата лига от 2004 г. насам, успяха да победят Евертън с 2-1 след гол, но трябваше да се задоволят с второто място в таблицата за втори пореден сезон.

Сити, който вече спечели шест титли за седем години, остава сам като единственият английски отбор, спечелил четири поредни титли във висшия дивизион, засенчвайки постиженията на великите отбори на Ливърпул и Манчестър Юнайтед от миналото.

>

„Толкова е трудно да се опише с думи това, което направихме днес“, каза Фодън пред Sky Sports. „Никой отбор не го е правил [четири поредни победи]. Вписахме се в историческите книги.

„Виждате какво означава за феновете и за нас, играчите, които работим цяла година за този момент. Специален момент да го споделя с феновете.“