Маурисио Почетино напуска Челси след една година като мениджър на клуба от Висшата лига
AP News | 2024-05-21 | 20:32:18

Маурисио Почетино напусна Челси по взаимно съгласие, съобщи клубът от Висшата лига във вторник.

Почетино изкара само един сезон като мениджър на Стамфорд Бридж и претърпя проблемна кампания, в която не успя да си осигури квалификация за Шампионската лига.

Челси завърши шести в класирането, беше победен финалист в Купата на лигата на Англия и достигна до полуфиналите на ФА Купа.

Бившият мениджър на Пари Сен Жермен и Тотнъм Почетино пое поста в края на миналия сезон, след като американските собственици на Челси Тод Бойли и Клиърлейк Кепитъл вече бяха уволнили Томас Тухел и Греъм Потър през първата им година начело.

Въпреки че Почетино успя да спаси сезон 2023-24, като си осигури европейски футбол в Лига Европа или Лига на конференциите, това беше още една разочароваща година за отбор, който спечели Шампионската лига през 2021 г.

При Боели и Клиърлейк Челси похарчи около 1 милиард долара за трансфери, но това не доведе до успех на терена.

Почетино спечели титлата на Франция с ПСЖ, но оставя Челси с не успя да прекрати търсенето си на първи трофей в английския футбол след предишни периоди със Саутхемптън и Тотнъм.