Майерс, Пеня Хоумър, докато Астрос победиха Брюърс с 5-4 за най-високата шеста поредна победа за сезона
AP News | 2024-05-18 | 05:08:49

ХЮСТЪН (AP) — Джейк Майерс удари Хоумър с два ръна и ударът с три ръна на Джеръми Пеня в петия ининг даде Хюстън Астрос победи с 5-4 над Милуоки Брюърс в петък вечер, за да удължи своята победна серия от сезон до шест мача.

Хюстън изоставаше с 2, когато Виктор Каратини се отдели, за да започне пети, Хосе Алтуве сингъл на терен, а Пеня изпрати плъзгач от Фреди Пералта към местата в лявото поле за преднина от 5-4.

p>

Хънтър Браун (1-4) постигна четири ръна и четири попадения, докато вървеше три в пет ининга за първата си победа от 13 септември. Той беше 0-6 в последните си девет старта.

Милуоки имаше бегачи на първо и второ място с два аута в седмия, но Рафаел Монтеро удари Уилям Контрерас, за да сложи край на заплахата.

Пивоварите имаха двама с два аута отново в осмия, но излязоха празен, когато Bryan Abreu зачеркна Sal Frelick.

Josh Hader отбеляза нулев девети гол за шестото си спасяване от седем положения.

Пералта (3-2) изравни върховете за сезона, като допусна пет ръна и осем попадения в пет ининга.

Джейк Бауерс имаше соло удар, а Джоуи Ортис добави три попадения, подчертани от три ръна Хоумър в четвъртия за Пивоварите, чиято серия от две победи беше прекъсната.

Имаше един аут във втория, когато Бауерс изпрати своя изстрелващ удар във второто тесте в дясното поле, за да изведе Милуоки с 1-0.

Алекс Брегман се отличи без аут в долната част на ининг, преди Джон Сингълтън да влезе в форс аут, който остави Брегман аут на секундата. След това Майерс пусна своя четвърти домакин за сезона в тълпата в лявото поле, за да даде преднина на Хюстън с 2-1.

Бауерс направи един аут в четвъртия, преди Фрелик да излезе с два аута. След това Ортиз върна Пивоварите на върха с удара си, който просто изчисти късата ограда в дясното поле.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Astros: OF Chas McCormick (дискомфорт в дясното сухожилие) отбеляза 1 за 4 в четвъртия си рехабилитационен мач за Double-A Corpus Christi петък вечер. Мениджърът Джо Еспада каза, че ще изиграе още един мач, преди да бъде оценен за завръщане.

Houston RHP Justin Verlander (2-1, 3.38 ERA) се противопоставя на RHP Bryse Wilson (2-1, 2.65), когато серията продължи събота вечер.