Мичъл има 33 точки, но Кавалиърс не може да устои на Тейтъм и Браун при загубата от Селтикс в мач 3
AP News | 2024-05-12 | 07:24:49

КЛИВЛАНД (AP) — Отпуснат на стол пред ъгловото си шкафче, белите клинове на Донован Мичъл бяха скъсани и там беше кърваво петно ​​близо до дясното му коляно.

Здравото му коляно.

Мичъл вкара 33 точки в друго звездно представяне, но гардът на звездите на Кливланд не получи почти достатъчно помощ, тъй като Кавалиърс бяха победени от Бостън Селтикс, които спечелиха мач 3 със 106-93 в събота вечерта, за да поведат с 2-1 в полуфиналите на Източната конференция.

Мичъл изглежда влоши контузията на лявото коляно в четвъртия мач четвърт и дори не беше на пода за финала. С напредването на Селтикс с 13, той се отправи направо към съблекалнята за лечение с мач 4 в понеделник след по-малко от 48 часа.

Кавс не можаха да дублират силното си представяне от мач 2 в Бостън и бяха обречени на домашния си корт от бавното начало през третата четвърт, когато Селтикс отбелязаха първите 14 точки и откриха преднина от 23 точки.

„Има куп неща, които можехме да направим по-добре“, каза Мичъл, като погледна резултата в кутията. „Имаме 36 тройки (опити) толкова офанзивно, че трябва да стреляме малко по-добре. В защита ги задържахме до 106, но се чувствахме по-лудо заради тези изблици.”

Джейсън Тейтъм (33) и Джейлън Браун (28) комбинираха 61 точки, за да носят Селтикс, които направиха 13 тройки, след като направиха само 8 от 35 тройки в мач 2.

Мичъл опита да се противопостави на Тейтъм и Браун, като направи 7 от 12 тройки. Но той беше единственият играч на Кливланд, който показа някакъв диапазон, тъй като останалите Кавс направиха общо 5 от 24 отвъд дъгата.

Евън Мобли вкара 17 точки, но Селтикс свършиха много по-добра работа, задържайки го, отколкото в мач 2. Бостън смени по-големи защитници на 22-годишния играч, който трябва да се справя с централните задължения, докато Джарет Алън все още лекува контузия в реброто .

Дариус Гарланд беше само 6 от 15 от пода, липсваше на някои удари, които би искал да си върне.

Най-големият проблем на Кливланд беше неспособността му да спре Тейтъм и Браун, когато имаше най-голямо значение.

„Те ще получат снимки“, каза Гарланд. „Това са двамата им момчета. Те ще правят удари, така че просто се опитайте да направим каквото можем и да им затрудним да стигнат до ръба или да ги накараме да вземат трудни двойки.“

В по-голямата си част Кавс направи това. Но след като Кливланд намали преднината на Бостън до девет през четвъртата четвърт, Тейтъм и Браун се редуваха да удрят големи удари.

„Трябва да го направиш трудно и аз мислех, че го направихме“, каза треньорът на Кавс Джей Б. Бикерстаф . „Мислех, че и двамата удрят наистина трудни удари. Те влязоха в iso и взеха обрат на средна дистанция, оспорвани двойки, на които нашите момчета ги предизвикаха. Правят ги, защото са елитни офанзивни играчи.“

Кавс постигнаха успех с по-малък състав през второто полувреме, след като Дийн Уейд се завърна, след като пропусна два месеца заради контузия в коляното.

Уейд вкара първата си тройка и игра достатъчно добре за 16 минути, за да може да има повече напред.

„Мислех, че беше наистина добър в минутите си, не играеше баскетбол осем седмици, имаше самочувствието да влезеш и първият удар беше хващане и стрелба“, каза Бикерстаф за Уейд. „Това беше добър знак за него. Той свърши наистина добра работа, като беше това, което е, защитавайки множество позиции и след това ни помагаше да поддържаме атаката си.”