Минесота Тимбъруулвс се издигна от дефицит от 20 точки в игра 7, за да елиминира Денвър Нъгетс
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-05-20 | 12:20:27

Минесота Тимбъруулвс направи историческо завръщане с 20 точки, за да елиминира защитаващия титлата си Денвър Нъгетс с 98-90 в мач 7 от полуфиналите на Западната конференция.

Сега Минесота напредва към финалите на Западната конференция за първи път от 20 години, докато Нъгетс стават петият пореден защитаващ шампион, който пада преди финалите на конференцията.

Това е най-голямото завръщане на Game 7 от 25 години, според ESPN.

„Това ни показа кои сме“, каза изгряващата суперзвезда на Тимбъруулвс Антъни Едуардс след мача. „Треньорите вярваха в нас. Дори в третия, когато паднахме с 20, те бяха като: „Просто продължавай да правиш бягания, продължавай да правиш бягания.“

„И това ни показа кои сме, човече. В нападение играхме добре, но след като наистина се заключим в дефанзивен край, ние сме страхотен отбор за победа.“

Нъгетс взривиха Тимбъруулвс от вратата и отвориха преднина от 17 точки на полувремето, която беше увеличена до 20 с 10 минути и 50 секунди оставащи до края на третото.

Но до края на тримесечието Timberwolves намалиха дефицита до една точка и отборът пренесе този импулс в четвъртата четвърт в зашеметената зала на Ball Arena.

Карл-Антъни Таунс записа 23 точки и 12 борби за Тимбъруулвс, докато Джейдън Макданиелс също добави 23 точки и шест борби.

Едуардс имаше тежка вечер, но я обърна късно, за да регистрира 12 от своите 16 точки, всичките си осем борби и четири от седемте си асистенции през второто полувреме.

Джамал Мъри отбеляза рекордните 35 точки за Нъгетс, докато Никола Йокич имаше 34 точки, 19 борби и седем асистенции.

В крайна сметка Мъри и Йокич не можаха постоянно да отключват задушаващата защита на Минесота – най-добрата в лигата през редовния сезон – след като започна да щрака през второто полувреме.

„Всяка серия е възможност за учене“, каза старши треньорът на Нъгетс Майкъл Малоун след мача. „И това чувство е гадно. Казах на нашите играчи, преминавате от тренировъчния лагер през целия път и след това внезапно спирате.

„И това боли. Така че използвайте това чувство като мотивация и се върнете по-добър играч.”

Timberwolves сега напредват срещу Dallas Mavericks на финалите на Западната конференция, като мач 1 ще се проведе в Минеаполис в сряда.

Пейсърс зашеметяват Никс в мач 7 на MSG

Индиана Пейсърс се насладиха на историческа вечер на стрелба, за да елиминират Ню Йорк Никс със 130-109 в игра 7 в Медисън Скуеър Гардън.

Пейсърс стреляха 67,1% от игра, най-високият процент на стрелба в плейофен мач в историята на НБА, според ESPN.

Това беше първият мач навън, който всеки отбор спечели в тази серия от плейофи, а старши треньорът на Пейсърс Рик Карлайл описа своя отбор като „неканен гост“ в неделя вечерта.

"Тук сме. Когато спечелите Game 7 в Madison Square Garden, вие сте създали история. Много, много трудно е да се направи", каза той пред репортери.

Тайрийз Халибъртън вкара най-добрите за отбора 26 точки за Пейсърс, докато Андрю Нембхард и Паскал Сиакам добавиха 20.

Вечерта на Никс стана от лоша към по-лоша, когато звездният страж Джейлън Брънсън получи счупена ръка през четвъртата четвърт.

Донте Ди Винченцо отбеляза рекордните 39 точки за Никс.

Въпреки че отборът беше паднал и излязъл, феновете на Никс дадоха огромни овации на Джош Харт, когато той беше заменен за последен път през четвъртата четвърт. Харт игра почти всяка минута през този сезон и игра през контузия в мач 7.

Пейсърс се изправят срещу Бостън Селтикс в мач 1 от финалите на Източната конференция във вторник.

Източник: cnn.com