НБА Плейофи: Клипърс оцеляха при епичното завръщане на Далас, Ню Йорк Никс преднина на Сиксърс
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-04-29 | 08:55:20

Джеймс Хардън и Пол Джордж комбинираха за 66 точки, докато Лос Анджелис Клипърс оцеляха в епичното завръщане на Далас, за да изравнят своята серия от плейофи в НБА, както Ню Йорк взе преднина с 3-1 пред Филаделфия благодарение на 47-те точки на Джейлън Брънсън.

Клипърс завършиха най-добрата си серия от седем първи кръг на Западната конференция при 2-2 с триумф със 116-111 в Далас, но не и преди Мавс да изтрият пасив от 31 точки при вълнуващо завръщане в неделя.

Джордж вкара 26 от своите 33 точки през първото полувреме, за да помогне на Клипърс да изградят голямата си преднина въпреки принудителната контузия отсъствие на Кауай Леонард.

Хардън вкара 15 от своите 33 в четвъртата четвърт, когато Далас – воден от звездното дуо Кайри Ървинг и Лука Дончич – заплаши да изравни най-голямата победа за завръщане в историята на плейофите на НБА.

Ървинг вкара 40 точки за Далас, включително пробив в задръстванията с 2:14 минути игра, което даде на Мавс първата им преднина от първата четвърт насам със 104-103.

Дончич направи трипъл-дабъл от 29 точки плюс 10 борби и 10 асистенции, но в изчерпващите се минути Джордж, Хардън и Клипърс излязоха.

Джордж вкара първия си кош за второто полувреме, тройка, за да върне Клипърс до 107-105 при 1:55 до края на играта.