Ничушкин вкарва 2 гола от пауърплей, Маккинън удължава серия от точки у дома, докато Avs победи Найтс с 3-0
AP News | 2024-01-11 | 08:08:49

ДЕНВЪР (AP) — Валери Ничушкин вкара два гола от пауърплей, Нейтън Маккинън направи асистенция, за да удължи сезона си- начална серия от точки у дома до 23 мача и Колорадо Аваланш победи Вегас Голдън Найтс с 3-0 в сряда вечерта.

Александър Георгиев направи 25 спасявания за втория си шутаут за сезона. Логан О'Конър добави гол в третия период, а Мико Рантанен направи две асистенции, за да помогне на Avalanche да спечелят за шести път в седем мача.

Маккинън стана четвъртият играч в историята на НХЛ със сезон- откриване на домашни точки серия от поне 23 игри.

Колорадо контролираше темпото, което беше отклонение от последния път, когато Avalanche се изправи срещу Вегас на 4 ноември при загуба със 7-0. Георгиев се затрудни в този мач, като допусна всичките седем гола при 34 удара.

Вегас трябваше да промени плановете си в мрежата, когато Адин Хил, който условно беше планиран да започне, след като беше отстранен поради контузия в долната част на тялото, беше обявен за недостъпен. Иржи Патера се намеси и спря 32 удара. Голдън Найтс също извикаха Исая Савил от Хендерсън от Американската хокейна лига и той служи като резерва. Логан Томпсън остава навън поради заболяване.

Боретещите се Голдън Найтс загубиха седем от девет.

Ничушкин вкара два гола от пауърплей, за да поведе Колорадо с 2-0 след два периода. И двата гола бяха реализирани от подавания на Рантанен зад вратата.

На Маккинън също беше приписана асистенция при втория гол на Ничушкин. MacKinnon се присъедини към страхотна компания от играчи, които отбелязаха серия от точки у дома от поне 23 мача, за да започнат сезон. Списъкът включва още Уейн Грецки (40 поредни домакински мача с Лос Анджелис Кингс през 1988-89 и 23 с Едмънтън през 1983-84), Боби Ор (25 с Бостън през 1974-75) и Фил Еспозито (23 с Бостън през 1973-74), според NHL Stats.

В допълнение, Маккинън изравни Джо Сакич (2000-01) за най-дългата серия от точки у дома на който и да е етап от сезон в историята на франчайза.

И на двата отбора липсваха ключови участници. Нападателят на Вегас Майкъл Амадио беше късна драскотина поради заболяване. Отборът също така обяви, че Уилям Кериър е претърпял операция за нараняване на горната част на тялото и се счита за седмица за седмица.

В Avalanche липсваха Джош Менсън (нараняване на долната част на тялото) и Майлс Ууд (заболяване). Те имаха познато лице, което се появи на пързалката за сутрешното каране на кънки в сряда в лицето на капитана Габриел Ландеског. Очаква се той да пропусне този сезон – вторият му пореден – тъй като се възстановява от друга операция на коляното.

„Когато и да е наоколо, той винаги носи добра енергия“, каза треньорът на Avalanche Джаред Беднар.

Голдън Найтс: домакин на Бостън в четвъртък вечер.

Avalanche: Започнете пътуване с пет мача в събота вечер в Торонто.