Никс напредват към полуфиналите на Източната конференция с победа със 118-115 в мач 6 над 76ers
AP News | 2024-05-03 | 05:56:18

ФИЛАДЕЛФИЯ (АП) — Джош Харт вдигна ръце и протегна три пръста на всяка ръка при тройката си за зелена светлина от върха на дъгата с 24,4 секунди до края, което най-накрая беше достатъчно, за да изпрати Ню Йорк Никс покрай Филаделфия 76-ърс със 118-115 в мач 6 в четвъртък вечер и във втория кръг на плейофите.

Jalen. Брънсън имаше 41 точки и 12 асистенции, за да поведе Никс, които са готови за полуфинален мач в Източната конференция с Индиана. Пейсърс победиха Милуоки в шест мача и се класираха за втори кръг за първи път от 10 години.

Мач 1 е в понеделник в Ню Йорк.

Никс ​​се класираха за втория кръг в последователни години за първи път от постсезоните от 1992-2000 г.

В серия, дефинирана от напрегнати мачове, Харт удари удара, който отново беше „Хайде Никс!“ скандирания, отекващи в домашния двор на Фили. Джоел Ембийд отбеляза кофа, но фаулира при следващото притежание. Донте Ди Винченцо подпечата победата на Ню Йорк с два наказателни удара.

Естествено, бившето трио на Виланова Диви котки Харт, ДиВинченцо и Джейлън Брънсън спаси Никс от колапс през първото полувреме, което беше почти достатъчно, за да се стигне до мач 7. ДиВинченцо вкара 23 точки, а Харт имаше 16.

Ембийд завърши с 39 точки и 13 борби. Бъди Хийлд вкара 20 точки. След като загуби 45 точки в игра 5, Tyrese Maxey не беше фактор през първото полувреме и завърши със 17.