Никс преодоляха съперника Нетс, за да завършат пътуването си на висока нота
New York Post | 2023-12-21 | 05:11:33

Отборите, които се завръщат на Източното крайбрежие след трудно пътуване на запад, често изпитват дрънкане в първия си мач обратно в родния си град, но и Никс, и Нетс влезе в първата си среща за сезона в сряда вечер при тази ситуация.

Точно Никс изглеждаха по-отпочинали и далеч по-сръчни от колегите си от Бруклин в сряда вечерта, постигайки победа със 121-102 над плъзгащите се Нетс в Барклис Център.

Джулиус Рандъл поведе с 26 точки, а Донте Ди Винченцо вкара 23 с пет тройки за Никс, които бяха записали 2-2 в четири мача на запад – спечелвайки желаното разделение с трудна победа в понеделник над ЛеБрон Джеймс и Лейкърс.

„Игрите продължават, така че не променяйте начина си на подготовка“, каза треньорът на Никс Том Тибодо. „Трябва да имате рутина и да се придържате към нея. Всеки път, когато ви кажат да играете, трябва да сте готови.

„Мисля, че вероятно най-голямото предизвикателство в лигата е да останеш готов, защото си изправен пред най-различни неща.“

Джейлън Брънсън завърши с 16 точки, осем асистенции и седем борби, докато Имануел Куикли регистрира 19 точки, а Ар Джей Барет добави 14.

Джош Харт също допринесе с 10 точки и 13 борби за 31 минути от резервната скамейка, докато неговият Никс се подобри до 16-11, влизайки в съботното завръщане у дома в Гардън срещу Бъкс.

Кам Джонсън и Кам Томас отбелязаха по 20 точки за Нетс, които загубиха шест от седем, след като победиха само веднъж в пет мача – срещу разменената суперзвезда Кевин Дюрант и Сънс във Финикс – по време на осемдневната им екскурзия в уестърн .

Микал Бриджис пропусна 17 от 21 опита за гол от игра и завърши с 15 точки за Бруклин (13-14).

Преди мача и двамата треньори омаловажаваха идеята за местно съперничество между отборите, като треньорът на Нетс Жак Вон каза за своя плъзгащ се отбор: „Ние просто се опитваме да спечелим. Пътуването не беше такова, каквото искахме да бъде, така че можем ли да се върнем на печелившата страна?“

Добави Тибодо: „Хората говорят за това, но всяка вечер - може да е Бостън, може да е Фили. Те са дивизионни съперници. Мисля, че близостта играе роля. Очевидно това са два отбора от един и същи град, така че това има значение. Но отново, тези неща не трябва да имат значение по отношение на това как се подготвяте за всеки мач, по отношение на това как трябва да сте готови всяка вечер. Всяка игра се брои еднакво.“

Мрежите пропуснаха седем от първите си осем опита за гол от игра, а Ди Винченцо отбеляза пет точки в стартовия удар с 10-3 на Никс.

Втората тройка на Ди Винченцо за четвъртината и въртеливо движение от страна на Барет увеличиха преднината на Никс до 10, а пробивно забиване на Рандъл направи резултата 25-14 по пътя към 12-точкова възглавница за 12 минути игра.

Рандъл завърши четвъртината с дузина точки, докато Нетс стреляха само 25 процента (6-за-24) от пода.

Все пак отборът на Вон намери външния си щрих в началото на втория, използвайки два трея на Ройс О'Нийл, още два на Джонсън и още един на Динуиди, за да затвори в рамките на пет едва пет минути в периода,
Все пак, Бриджис удари девет от 10 удара преди полувремето, а 19-те точки на Рандъл доведоха трима Никс с двуцифрено число за предимство от 60-51 на паузата.

След това Никс влязоха в първите 11 точки от третата четвърт, включително забивка на Хартенщайн, преходна кофа от Барет и друга тройка на Ди Винченцо за 20 точки, най-голямата им игра в мача до този момент.

Мрежите обаче се откъснаха, като Бриджис зарови тройка, за да завърши серия, която намали наполовина дупката от 20 точки до 82-72, след като той отвори мача, хвърляйки 2 за 15.

Подхвърляне на Ник Клакстън намали изоставането до седем в края на четвъртината, но удар от основната линия на Куикли при последното притежание на Никс им даде преднина от 90-77, влизайки в последния период по пътя си до победа с 19 точки.