Нола уволни 4-ма играчи в 4-ия шаут в кариерата си, тъй като най-добрият в MLB Phillies blank Mets 4-0 за 2 мача
AP News | 2024-05-14 | 22:33:19

НЮ ЙОРК (AP) — Арън Нола хвърли 4-ти стрелец за своя четвърти лоу-аут от Висшата лига и Филаделфия Филис победи падащия Ню Йорк Метс с 4-0 във вторник за победа от два мача.

Филаделфия вкара два гола в третия ининг срещу титуляра Хосе Буто при попадение и игра, изпълнена с база . Брайсън Стот направи единичен резултат в деветия, а Алек Бом удвои рън, за да завърши с два RBI.

Нола (5-2) направи останалото, хвърляйки 109 подавания в шестия си пълен мач в кариерата и за първи път след пет попадения срещу Синсинати през август 2022 г. Той отбеляза осем и не остави нито един. Това беше третият път в девет старта този сезон, когато той издържа поне осем ининга.

След като се отказа от удвоен блуп и единичен в деветия, Нола оттегли Франсиско Линдор на рутинна флайбол с бегачи в ъглите за да го сложат край.

Набиращите сила Филис подобриха най-добрия си рекорд в големия сезон до 30-13 и спечелиха първото си постижение на Citi Field след серия от три игри през април 2013 г. Това беше първата им победа в серия на на стадиона от септември 2021 г., след пет поредни загуби.

Филаделфия спечели или изравни всичките си 12 серии от 5 април, най-добрата подобна серия на отбора от август 1994 г. до юни 1995 г. (13 серии).

Ню Йорк (19-22) завърши 1-4 у дома и падна до 10-14 на Сити Фийлд.

Отборите се отправят към Филаделфия, за да започнат нова серия от два мача в сряда вечер, втората част от необичаен график за домакинстване, за да се приспособят към комплекта им от два мача в Лондон от 8-9 юни.

Нола се оттегли от първите си 15 биещи играчи на 59 терена — 15 идват в две изяви на лидера Брандън Ниммо.

Тайрън Тейлър записа чист сингъл на първия терен на Нола от шестия, но десният- hander постави следващите три удара. Той отстъпи водещ сингъл на Старлинг Марте в седмия и все още му трябваха само три подавания, за да оттегли страната, когато Линдор излезе втори, а Пийт Алонсо рязко се приземи в двойна игра.

За разлика от това, на Buttó (1-3) бяха необходими 97 подавания, за да премине през пет ининга — включително 41 в третия. Йохан Рохас се открои като водач и две разходки заредиха базите с два аута.

Буто удари Бом с форсиращ удар в първия манш, а след това накара Брандън Марш да форсира друг.

>

Бъто допусна само едно попадение срещу изчерпания състав на Филис, но питчърите на Метс, които започнаха деня като лидери в мейджърите по свободни пропуски, издадоха общо осем – седмият път този сезон Ню Йорк пропусна поне седем.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Филис: 1B Брайс Харпър беше късна драскотина поради мигрена. ... C J.T. Реалмуто (дясно коляно) изпусна трети пореден мач. Мениджърът на Phillies Роб Томсън каза, че е смятал, че Realmuto ще удря в клетката, ще играе на лов и ще направи малко джогинг или бягане. Но ако Реалмуто не може да играе в сряда вечер, Томсън призна, че отборът може да се наложи да направи промяна в състава. ... DH Кайл Шварбер (назад) се завърна в състава, след като пропусна три поредни старта, въпреки че направи удар в понеделник вечерта. ... C Рафаел Марчан (болка в долната част на гърба) трябваше да започне назначение за рехабилитация с Клас А Clearwater.

Mets: RHP Дрю Смит (болка в рамото) се очакваше да бъде възстановен от списъка с контузени преди мача, но мениджърът Карлос Мендоса каза, че отборът е решил да изчака още един ден, защото има нужда от налична дължина в бика. ... Падащият 2B Джеф Макнийл получи почивка. ... LHP Дейвид Питърсън (хирургия на ляво бедро) трябваше да започне рехабилитация във вторник вечер за Double-A Binghamton.

С Метс, които искат да дадат други титуляри допълнителен ден почивка по време на тежък участък в графика, борещият се RHP Адриан Хаусър (0-3, 7.63 ERA) в сряда ще направи първия си старт от 2 май. След понижение в бикпена, Хаузър направи едно облекчение на май 10 и хвърли два нулеви ининга срещу Атланта.

LHP Рейнджър Суарес (7-0, 1.50) хвърля за Филис. Той е лидер в турнирите по победи и WHIP.