Оклахома ще трябва да победи щат Флорида, за да запази надеждите си за четвърта поредна титла
AP News | 2024-05-22 | 20:09:34

Оклахома ще трябва да победи познат противник, за да спечели шанс за рекордна четвърта поредна национална титла по софтбол.

Вторият поставен Sooners (52-6) е домакин на номер 15 в схемата Florida State (46-14) в най-доброто от три супер регионални серии, започващи в четвъртък в Love's Field в Норман, Оклахома. Победителят се класира за Световните серии на женските колежи, които започват на 30 май в Devon Park в Оклахома Сити.

Сунърс на треньора Пати Гасо победиха Seminoles в сериите за национален шампионат миналата година и през 2021 г.

Щатът на Флорида има своя собствена шампионска история под ръководството на треньора Лони Аламеда, като спечели националната титла през 2018 г. и участва в три от последните пет шампионатни серии.

TEXAS ROLLING

Тексас игра като номер 1 в общите семена в своя регионален, преодолявайки Austin Regional, като победи Siena с 5-0 и Northwestern с 14-2 и 7-0.

Longhorns ще бъде домакин на бъдещия съперник на SEC Texas A&M в супер регионални от петък. Рийз Атууд, финалист в топ 3 за софтболен играч на годината в САЩ, оглавява звено, което е лидер в нацията със среден резултат .383.

Атууд постави рекорди в Тексас за един сезон с 22 хоумръна и 88 RBI. Тя има средно .433 удара и .488 процент на базата.

КИЛФОЙЛ ДОМИНИРА

Лекси Килфойл от Оклахома Стейт показа защо е един от тримата финалисти за наградата за софтболен играч на годината в САЩ, като надмина конкуренцията в регионалната игра.

The Big 12 Pitcher of the Year се нарежда на второ място в нацията с 1,08 ERA. В Стилуотър Регионал тя постигна 3-0 с 0,74 ERA за 19 ининга, удари 21 и не излезе нито един. Тя спечели победи срещу Северен Колорадо, Кентъки и Мичиган.

Килфойл е първият играч на Оклахома Стейт, обявен за финалист в топ 3. Петият поставен Cowgirls ще бъде домакин на Аризона в суперрегионали от петък.

UCLA СЕ ВРЪЩА

Традиционната сила UCLA беше нокаутирана в регионалните турнири миналата година в шокиращо отпадане, което включваше загуба от Grand Каньон.

Не и този път.

Поставеният под шесто място Бруинс победи Гранд Каньон с 9-0 в петък, след това с 9-1 в реванша в неделя, за да премине към супер регионалните турнири. Шарлиз Паласиос имаше три хоумрана срещу Гранд Каньон в регионална игра.

UCLA ще бъде домакин на поставената под номер 11 Джорджия в суперрегионалните състезания, започващи в четвъртък.

РАЗНИЖЕНИ СПЕЦИАЛНИ ПРОГРАМИ

Бейлър и Аризона са единствените два непоставени отбора, които пробиха през първия уикенд.

Бейлър спечели под номер 13 Луизиана, за да спечели мястото си в супер регионалните турнири. Аризона победи Виланова, победи номер 12 Арканзас, след което отново надмина Виланова, за да продължи напред.

Бейлър имаше най-драматичния обрат на събитията. Мечките влязоха в последния ден от регионалната игра непобедени и трябваше да загубят два пъти, за да бъдат елиминирани срещу Луизиана при гостуване.

Луизиана спечели първия мач с 13-0, за да създаде победата, която печели всичко втора игра. Бейлър изостана рано, но отбеляза два ръна в петия, за да поведе завинаги при победа с 4-3.

Бейлър ще посети номер 4 в схемата Флорида в супер регионалните състезания от петък.

Аризона гостува на Оклахома Стейт в среща, която може да посее семената на съперничество. Wildcats се присъединяват към Cowgirls в Big 12 следващата година.

CANADY CRUISING

Станфордската NiJaree Canady може да бъде най-добрият играч на нацията като второкурсник.

Третият финалист за Университетски играч на годината в САЩ по софтбол води нацията с 292 удара и 0,52 ERA. Тя ще води осмия поставен Кардинал, когато те приемат номер 9 LSU от петък.

Canady беше първокурсник на годината на National Fastpitch Coaches Association миналия сезон. Тя хвърли едно попадение срещу Вашингтон, което избута Кардинал до полуфиналите на Световните серии.

ДОМИНАЦИЯ НА SEC

Девет от останалите 16 отбора ще бъдат в Югоизточната конференция през следващата година.

Тексас и Оклахома ще се присъединят към конференцията следващата година.

Тексас ще се изправи срещу текущия член на SEC Texas A&M. Третият поставен Тенеси ще се изправи срещу номер 14 Алабама в мач на традиционните сили на SEC.

В други мачове номер 4 в схемата Флорида е домакин на Бейлър, номер 11, Джорджия гостува на номер 6 UCLA, номер 7 Мисури е домакин на Дюк № 10 и LSU № 9 гостува на Станфорд № 8.