ПАОК побеждава Арис с 2-1, за да спечели гръцката лига за 4-ти път
AP News | 2024-05-20 | 02:32:18

АТИНА, Гърция (AP) — ПАОК ще влезе в квалификационните кръгове на Шампионската лига през следващия сезон, след като победи колегата си от Солун Арис с 2-1 в неделя на спечели Суперлигата на Гърция за четвърти път.

ПАОК удържа победата, въпреки че игра последните 20 минути с 10 човека, след като Янис Михайлидис беше изгонен. Той завърши с две точки пред защитаващия титлата си АЕК Атина, който победи гостуващата Ламия с 3-0.

В напрегнат мач на домашния терен на Арис, ПАОК откри резултата в 30-ата минута, при първото си пробив, с испанския нападател Брандън, подпомаган от Андрия Живкович.

Арис изравни в 47-ата чрез испанския нападател Лорен, който овладя центрирането на Мозес Одубахо в наказателното поле, завъртя се и изпрати свиреп удар от воле в горния ляв ъгъл на вратата.

В 62-ата ветеранът от бразилеца Тайсон стреля от границата на наказателното поле за победния гол.

След мача десетки хиляди фенове на ПАОК се събраха на домашния терен на отбора.

Трето място Олимпиакос завърши над четвъртия Панатинайкос след горчивите съперници завърши наравно 2-2. Арис завърши пети, а Ламия шести.