Пазителите съсипаха домакинството на Франсиско Линдор в Кливланд, победиха Метс с 3-1 за 4-та поредна победа
AP News | 2024-05-21 | 02:49:05

КЛИВЛАНД (AP) — Бен Лайвли имаше още един добър старт, Дейвид Фрай участва в две ранни серии и Кливланд Гардиънс спечелиха четвъртата си поредна победа, 3-1 в понеделник вечер над Ню Йорк Метс, за да провали завръщането на Франсиско Линдор у дома.

Линдор, който прекара шест сезона в Кливланд, записа 0 за 4 в първия си мач на Прогресив Фийлд, откакто беше разменен в Ню Йорк през 2021 г.

Четирикратният шортстоп в Мача на звездите удари, аутира два пъти и излетя, намалявайки средното си ниво до .193.

Лайвли (3-2) допусна само един пробег — хоумър — и шест попадения в 5 2/3 ининга, преди първият мениджър Стивън Фогт да прехвърли нещата към своя бик бикпен. в шестия и се отказа, преди да удари Брет Бати със заредени бази. Скот Барлоу направи 1-2-3 седми, а новобранецът Кейд Смит удари двама в осмия.

Кливланд е по-близо Еманюел Класе довърши комбинацията от шест попадения в деветия за своето 14-о спасяване. Десничарят се отказа само от един спечелен рън за 24 1/3 ининга този сезон.

Гардиънс не получиха попадение след четвъртото, но прекъснаха поредица от седем загуби срещу Метс. Кливланд спечели общо седем от осем.

Томас Нидо се прибра за Ню Йорк, който падна до 3-8 от 9 май.

Първото пътуване на Метс до Кливланд от 2016 г. насам беше завръщане у дома и за Линдор.

30-годишният играч получи горещи овации – имаше някои разпръснати освирквания – преди да поведе първия от феновете на Кливланд, които го аплодираха през шест сезона, четири участия в плейофи и запомнящо се Световно първенство през 2016 г.

Веднъж Линдор мислеше, че ще прекара цялата си кариера в Кливланд, но клубът не можа да изпълни цената му за дългосрочен договор и го раздаде.

Десният полеви играч на Метс Старлинг Марте беше изгонен в четвърти ининг от съдията на табелата Мани Гонзалес за оспорване на трети удар. Марте реши, че терена е нисък, изпусна бухалката и ръкавиците си и продължи да лае, докато се отдалечаваше, преди да бъде хвърлен.

Тайлър Мегил (0-2) беше активиран от списъка с контузени и направи първия си титуляр за Ню Йорк от 31 март, след като беше отстранен поради разтежение на рамото.

Дясната ръка направи два бързи аута в първия, преди да се откаже от три поредни сингъла, последният двукратен удар от Фрай.

Нидо, нападател номер 9 на Метс, се свърза за втория си домакин в третия, за да привлече Метс 2-1.

Но новобранецът на Guardians Кайл Манзардо, който напоследък се справя по-добре с прилепите, получи втория си RBI с удвояване в четвъртия, за да вкара Фрай.

ON ДВИЖЕНИЕТО

Пазителите назначиха борещия се аутфилдър Рамон Лауреано за назначение.

29-годишният футболист имаше само 0,143 с един хоумър и четири RBIs в 70 прилепа. Кливланд извади Лауреано от Оукланд през миналия сезон.

За да запълни мястото му в списъка, клубът отзова аутфилдера Джонатан Родригес от Triple-A Columbus, където той биеше .276 със седем хоумърса и 28 RBI в 43 мача .

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Метс: RHP Kodai Senga (рамо) почувства стягане в трицепса си след игра на дълго хвърляне и не хвърли планирана сесия на бик в неделя. Мениджърът Карлос Мендоса каза, че Сенга е бил прегледан от лекари и в този момент стягането е „ниско ниво на безпокойство“. Мендоса се надява Сенга да може да възобнови програмата си за хвърляне по-късно тази седмица.

Guardians RHP Карлос Караско (2-4, 5.16 ERA) се изправя срещу Метс за първи път от клубът реши да не преподписва с него след три сезона. Ню Йорк контрира с Ейдриън Хаузър (0-3, 7.44).