Перон вкарва два гола, докато Ред Уингс печелят с 5-3, за да нанесат на Шаркс 9-та поредна загуба
AP News | 2024-01-03 | 08:56:18

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Дейвид Перон отбеляза два гола, включително гола за тайбрека 1:30 преди края и Детройт Ред Уингс победиха Сан Хосе с 5-3 във вторник вечерта, за да удължат поредицата от загуби на Шаркс до девет мача.

Даниел Спронг и Дж.Т. Компър също вкара за Детройт. Лукас Реймънд направи три асистенции, а Михаел Расмусен добави гол на празна врата шест секунди преди края. Алекс Лайън спря 28 изстрела.

Фабиан Зетерлунд, Джъстин Бейли и Александър Барабанов вкараха за най-лошите акули в НХЛ (9-26-3), които изпуснаха 11 поредни гола, за да започнат сезона. Каапо Каконен направи 22 спасявания.

Ред Уингс бяха загубили три от четири и 10 от 13, но започнаха своя ход от три мача в Калифорния с положителна нотка.

При равен резултат 3-all, центриращо подаване на Перон излезе от крака на защитника на Шаркс Кайл Бъроуз и влезе, а Дилън Ларкин насочи към мрежата.

Отборите влязоха в третия период равен при 2.

Барабанов изведе Сан Хосе с 3-2 в средата на третия, записвайки своята точка 100 в НХЛ. Той се пързаля по целия път до голлинията, завърта се и нанася удар покрай Лион.

Но минути по-късно Перон отвърна на мощната игра за Детройт с еднократен удар отляво при натискане на пас на Спронг.

Компър даде преднина на Детройт с 2-1 шест минути след началото на втория период след изстрел с китката, който излетя от ръкавицата на Кахконен и влезе в мрежата.

Сан Хосе отговори, когато Бейли вкара удар от точката на Марио Фераро с малко повече от минута преди края на втория период.

Отборите също си размениха голове през първия период. Спронг, след като спечели лицево лице в силовата игра, намери място в слота и проби еднократен удар покрай Каконен след подаване на Реймънд, за да изведе Детройт с 1-0.

Акулите изравниха късно в периода при 11-ия гол на Зетерлунд. Зетерлунд удари рикошет след изстрел на Микаел Гранлунд отблизо и шайбата в крайна сметка влезе, след като Лион не можа да я покрие в гънката.

Ред Уингс: Посетете Лос Анджелис Кингс в четвъртък вечер.

Акули: Приемете Уинипег Джетс в четвъртък вечер.