Пейсърс победиха Никс със 130-109 в мач 7, за да стигнат до финалите на Източната конференция
AP News | 2024-05-19 | 00:16:19

НЮ ЙОРК (АП) — Тайрис Халибъртън вкара 26 точки и Индиана Пейсърс направи едно от най-сензационните първи полувремена в историята на мач 7 до 130 -109 победа над Ню Йорк Никс в неделя, напредвайки към финалите на Източната конференция за първи път от 10 години.

Пейсърс отправиха 29 от своите 38 удара през първото полувреме, процент на стрелба от 76,3 %, което беше най-високото през следсезона от 1997 г., когато НБА започна да поддържа подробна игра по игра за всичките четири тримесечия. Те водеха със 70-55 в този момент и се дръпваха всеки път, когато Никс се опитаха да направят серия през второто полувреме.

Поставените под номер 6 Пейсърс поставиха рекорд в плейофите на НБА, като завършиха на 67,1% за мача и напреднаха, за да се изправят срещу топ поставения Бостън в серия, която започва във вторник. За последно Индиана достигна финал на конференцията през 2014 г., като загуби от Маями.

Джейлън Брънсън напусна през второто полувреме със счупена лява ръка, една последна контузия за отбора на Никс, който беше унищожен от тях.

Те си върнаха OG Anunoby в неделя, след като той пропусна предишните четири мача с разтегнато сухожилие на лявото бедро, но очевидно не се движеше добре и беше изваден от играта само след пет минути.

Паскал Сиакам и Андрю Нембхард вкараха по 20 точки, а Арън Несмит беше 8 за 8 по пътя към своите 19 за Пейсърс.

Донте Ди Винченцо направи девет тройки и вкара 39 точки за Никс, които се опитваха да стигнат до финалите на конференцията за първи път от 2000 г. насам, но не можаха да преодолеят загубите на Джулиус Рандъл, Мичъл Робинсън и Боян Богданович, преди да загубят Ануноби и накрая Брънсън.

Брансън завърши със 17 точки и девет асистенции, стреляйки 6 за 17, след като вкара 40 или повече точки пет пъти през този постсезон. Алек Бъркс влезе от пейката за 26 точки.

Третият мач 7 между франчайзите – Никс спечелиха на финалите на Източната конференция през 1994 г. и Пейсърс измъкнаха победа с 97-95 следващата година на полуфиналите на Изток – беше шанс за Пейсърс да се покаже от атаката, която водеше НБА със 123,3 точки на мач.

Те вкараха 39 точки през първото тримесечие, най-много в игра 7 в ерата игра по игра, изглеждайки донякъде като отбора, който постави рекорд на НБА този сезон, достигайки 140 11 пъти.

Пейсърс направиха 10 от първите си 11 удара – щеше да са 11 от 12, но опитът за забиване на Майлс Търнър се отби обратно от коша – и не забави много през останалата част от полувремето. Феновете на Никс, които крещяха и скандираха преди мача, стенеха по време на него, докато Пейсърс правеха удар след удар, без значение колко добре Никс ги бяха защитавали.

Пейсърс водеха с 39-27 след стрелба 16 за 21 от полето (76,2%) и 7 за 9 от 3 точки (77,8%) през първото тримесечие. След това Индиана отбеляза 13 за 17 (76,5%) през второто тримесечие, като преднината нарасна до 22 точки.

Никс ​​намалиха до 70-55 на полувремето, след което вкараха първите седем от почивката като част от началото на второто полувреме с 12-3, което доведе до 73-67. Но след като Пейсърс водеха със седем, Никс извършиха три поредни загуби, които помогнаха на Индиана да увеличи преднината си до 84-70.

Джош Харт игра през коремно напрежение за Никс, фаулирайки с 10 точки и осем борби.