Преследващият Шампионска лига Астън Вила се върна, за да победи Борнемут
Breaking News | 2024-04-21 | 19:16:18

Натискът на Астън Вила да си осигури футбол в Шампионската лига продължи, след като хората на Унай Емери излязоха отзад, за да победят Борнемут с 3-1 на Вила Парк.

След като отбелязаха гол след дузпата на Доминик Соланке в 31-ата минута, Вила обърна нещата, като Морган Роджърс изравни в добавеното време на първото полувреме, Муса Диаби ги изведе напред малко преди часовата граница, а Леон Бейли впоследствие добави трети в 78-ата минута.

Оли Уоткинс оформи финалите от Дайби и Бейли, тъй като той се превърна в категоричен водещ асистентор на Висшата лига този сезон с 12, за да се приближи до 19-те гола, които го карат да седи само с един зад общите лидери Ерлинг Хааланд и Коул Палмър в надпреварата за Златната обувка.