„Превърнах го доста добре“: Кейтлин Кларк се бори с контузия на глезена, докато Indiana Fever пада до четвърта поредна загуба в WNBA
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-05-21 | 12:01:07

Безпобедният старт на сезона на Indiana Fever продължи в понеделник с минимална загуба с 88-84 от Connecticut Sun, но контузия на глезена, претърпяна от номер 1 в общия избор Кейтлин Кларк, вероятно ще остави отбора най-загрижен.

Кларк претърколи глезена си през втората четвърт и изглеждаше в значителна болка, докато се гърчеше на пода, в крайна сметка й помогнаха да се изправи, преди да закуцука към съблекалнята.

За облекчение на нейните съотборници – и всички останали в разпродаването на Gainbridge Fieldhouse – Кларк се завърна на корта за второто полувреме и завърши със 17 точки и пет асистенции.

„Превърнах го доста добре“, каза Кларк пред репортери след мача. „Мисля, че току-що ме хванаха, не мисля, че съм настъпил някого. Нямам най-добрите глезени на света. Тази сутрин беше малко напрегнато, но нищо необичайно.

„Чувствах се добре, просто исках да направя много повече касета възможно най-бързо, за да се върна да играя. Трудно е, особено когато почувствах, че започнах мача добре, след което се контузваш и трябва да седиш през последните пет минути на първото полувреме, след което да изчакаш полувремето.

„Трудно е да вляза в поток, така че мисля, че ми отне до края на третата четвърт, за да се върна малко в потока, но всеки баскетболист е имал контузия на глезена. Ако не, предполагам, че не си истински играч на топка, така че ще е малко корав, но аз ще бъда добър.

Въпреки треската, която започна сезона с 0-4 след труден график, поражението в понеделник със сигурност беше най-окуражаващото представяне на отбора досега.

Електрическа поредица, която започна с блокиране на Aliyah Boston и завърши с дълбоко удряне на Clark с тройка с лого в прехода, даде преднина на Fever със 70-68 при оставащи 7:16 в четвъртата четвърт.

„Мисля, че беше голям удар“, каза Кларк. „Това ни даде известна инерция, раздвижи публиката. Нашата публика беше невероятна, нашите фенове бяха невероятни.”

Въпреки това, пропуснатите удари през целия участък и продължаващите загуби означаваха, че Fever не можа да види първата си победа за сезона.

Разочарована Кларк също получи технически фал, след като каза на рефера недвусмислено, че е трябвало да си заслужи фал при отпадане в последните минути.

„Мисля, че можете да видите напредъка, който този отбор прави и това е причината този да боли много, защото бяхме точно там и имахме много възможности да спечелим мача – а вие не го правите“, добави Кларк.

„Това са само някои малки неща, които си причиняваме.“

Кънектикът, сега с 3-0 за началото на сезона, беше воден от чудовищна вечер от Алиса Томас, която завърши с 24 точки, 14 борби и девет асистенции, всичките най-високи оценки за мача.

Треската сега е изправена пред пътуване от три мача, започвайки срещу Сиатъл Сторм в сряда.

Източник: cnn.com