Рейнджърс са непобедени с .500, за да предпазят шампионите от Световните серии от загуба с Bochy
AP News | 2024-05-20 | 17:32:19

АРЛИНГТЪН, Тексас (AP) — Действащите шампиони от Световните серии Тексас Рейнджърс са непобедени този сезон, когато имат рекорд от .500.

Това означава, че все още не са имали загуба с Брус Бочи като техен мениджър. От друга страна, Рейнджърс не са получили реална инерция, преминавайки почти една трета от пътя към втория си сезон с тях.

Тексас влезе в почивен ден в понеделник в 24-24, точно . 500 вече за девети път този сезон. Всеки път в тази ситуация досега Рейнджърс печелеха следващия си мач.

„Дори не се замислих за това и не знам дали знаят какъв е нашият рекорд“, каза Бочи за неговите играчи. „Но това говори много, когато преминеш през трудни моменти и намериш начин да спечелиш мачовете, които трябва да спечелиш.“

Когато го попитаха дали знае рекорда на отбора, Бочи каза не точно, освен че бяха над 0,500.

Това беше преди загубата с 4-1 в неделя от последния Лос Анджелис Ейнджълс, която завърши с домакинство 2-4, когато и двете победи попречиха на Тексас да падне до рекорд за загуби.

„Ти просто опитайте се да спечелите всяка игра. Мисля, че просто се получи така, че печелим тези .500 мача, ако трябва да бъда честен,” каза десничарят Майкъл Лоренцен, който допусна два ръна над 6 1/3 ининга в този финал срещу Ейнджълс. „Бейзболът е доста странна игра със статистика и други неща, но не е това, което мислим.“

Тексас играе девет от следващите си 11 мача като гост, започвайки във вторник вечерта в началото на серия от три мача между лигата във Филаделфия (34-14), която има най-добрия резултат в големите турнири.

„Не чувстваме напрежение, не и този отбор с това, през което преминахме през последната година“, каза Бочи. „В момента не играем най-добрия си бейзбол, но те са издръжливи вече повече от година и го показаха тази година с всичко, през което преминахме.“

Рейнджърс все още бяха на второ място в AL West и 1½ мач зад Сиатъл, съответствайки на най-големия си дефицит за сезона - най-голямата им преднина в дивизията също беше 1½ мач. Единственият път, когато бяха .500 в първия сезон на Bochy, беше 4-4, а първият път тази година беше 8-8.

Те загубиха седем от девет мача, отбелязвайки общо 14 ръна в тези загуби, откакто бяха най-високите за сезона пет мача над .500 (при 22-17) след дива победа с 12-11 на 8 май в Оукланд в вторият мач от насрочен двоен мач.

Единственото им участие във финала срещу Лос Анджелис дойде с гол на Хоумър от Кори Сийгър, MVP на Световните серии, който изглежда е на път след бавния старт този сезон. Той пропусна по-голямата част от пролетните тренировки след операция през януари за възстановяване на спортна херния.

„Липсва ни някакъв удар“, каза Бочи. „Ние просто не се забиваме, както обикновено, и затова седим на един или два ръна в по-голямата си част тук през последните девет или 10 дни. … Върви на поредици.“

Тексас вероятно ще бъде без третия бейзмен Джош Юнг в мача на звездите за още шест седмици, тъй като той се възстановява от фрактура на дясната китка, след като беше ударен от удар в четвъртия мач от сезон. Първият бейзмен Натаниел Лоу пропусна първите 21 мача от сезона с десен наклонен удар. Новобранецът аутфилд Евън Картър току-що стартира за първи път от 10 мача, след като се справи със скованост в долната част на гърба, и постига .205 с пет хоумърса след впечатляващ дебют в МЛБ в края на миналия сезон, който го накара да попадне трети в плейофните игри.

„Чувствам, че този отбор просто пробива повърхността. Видяхме колко добри бяхме миналата година и какви можем да бъдем“, каза ловецът на звездите Джона Хайм. „Мисля, че има само един удар тук, един удар там и момчетата ще се заключат и ще започнем да играем.“