С гол на Ървайн Австралия напредва към фазата на директните елиминации на Купата на Азия
AP News | 2024-01-18 | 16:09:04

ДОХА, Катар (AP) — Джаксън Ървайн отбеляза отново, след като Австралия си осигури място в фазата на елиминациите на Купата на Азия в четвъртък, като победи Сирия с 1-0 .

Халфът вкара за втори пореден мач, за да запази 100% старта на Socceroos в група B.

Австралия, шампионът от 2015 г., оглавява групата с шест точки и не може да завърши по-ниско от второто.

Ървайн порази победителя с удар от наказателното поле в 59-ата минута на стадион Джасим Бин Хамад. Той отбеляза първия гол при победата на своя отбор с 2-0 срещу Индия в събота.

Сирия беше най-близо до гол, когато Пабло Сабаг удари гредата рано.

Индия игра срещу Узбекистан по-късно в четвъртък и равенството в този мач ще гарантира напредък на Австралия като победител в групата.

Австралия играе срещу Узбекистан в последния си мач от група B във вторник.